هشدار مهم! طرفداران خریدهای آنلاین بخوانند

مجرمان سایبری برای رسیدن به اهداف خود، با به‌کارگیری ترفندهای مختلف در فضای مجازی و با ارسال پیام‌های جعلی مانند تخفیفات ویژه نوروزی، برنده شدن جایزه و سایر عناوین درصدد کلاهبرداری از هموطنان هستند.

هشدار مهم! طرفداران خریدهای آنلاین بخوانند

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: کاربران فضای مجازی در هنگام خریدهای آنلاین خود برای عید نوروز مراقب کلاهبرداران سایبری و لینک‌های جعلی به بهانه تخفیفات ویژه نوروزی باشند.

سرهنگ حسن کیخا، رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به روزهای منتهی به آخر سال و اقدام برخی از شهروندان برای خریدهای مایحتاج زندگی خود، ضروری است که شهروندان هنگام خریدهای خود، نکات امنیتی کارت‌های بانکی را رعایت کنند و برای خرید آنلاین، روی هر لینکی کلیک نکنند.

سرهنگ حسن کیخا افزود: مجرمان سایبری برای رسیدن به اهداف خود، با به‌کارگیری ترفندهای مختلف در فضای مجازی و با ارسال پیام‌های جعلی مانند تخفیفات ویژه نوروزی، برنده شدن جایزه و سایر عناوین درصدد کلاهبرداری از هموطنان هستند.

رئیس پلیس فتا در ادامه تصریح کرد: پیامک‌های ارسالی از سوی مجرمان دارای لینک‌های جعلی هستند که پس از کلیک کردن کاربران روی آنها و وارد کردن مشخصات کارت بانکی، کلاهبرداری سایبری به اطلاعات حساب آنان دسترسی یافته و مبالغ موجود در حساب شهروندان را به سرقت می‌برند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیگر رسانه ها

ارسال نظر