این حیوان عجیب، راز کرونا را بالاخره برملا کرد + تصاویر

دانشمندان بین‌المللی می‌گویند که شواهد نشان می‌دهند، منشا همه‌گیری ویروس کرونا از حیوانات و به احتمال زیاد از «سگ‌راکون‌»ها است، نه از آزمایشگاه‌ها.

این حیوان عجیب، راز کرونا را بالاخره برملا کرد + تصاویر

داده‌های جدیدی که پیش از این در دسترس نبودند، منشا ویروس کرونا را به حیوانات ربط می‌دهند.

به نقل از واشنگتن پست، گروهای از دانشمندان بین‌المللی داده‌های ژنتیکی از نمونه‌های جمع‌آوری‌شده در بازاری در چین و در نزدیکی منطقه‌ای که اولین موارد کووید-۱۹ در انسان شناسایی شده بود را بررسی کرده‌ و می‌گویند که شواهد نشان می‌دهند، منشا این همه‌گیری از حیوانات و به احتمال زیاد از «سگ‌راکون‌»ها است، نه از آزمایشگاه‌ها.

سگ راکون، منشا اصلی ویروس کرونا

با این حال کارشناسان دیگر هنوز تجزیه و تحلیل این دانشمندان را تأیید نکرده‌اند و در نتیجه این نتایج فعلا در هیچ مجله تخصصی منتشر نشده است. کارشناسان می‌گویند اینکه چگونه ویروس کرونا برای اولین بار به انسان منتقل شده و او را بیمار کرده است، هنوز نامشخص است.

سگ راکون، منشا اصلی ویروس کرونا

تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در آخرین نشست مطبوعاتی‌اش گفت: این داده‌ها پاسخ قطعی به این که همه‌گیری چگونه آغاز شد ارائه نمی‌دهند، اما هر داده‌ای که ما را نزدیک‌تر به این پاسخ کند، مهم هستند.

گزارش‌ها حاکی‌ست، پس از کشف اولین موارد کووید-۱۹ در انسان، در اواخر سال ۲۰۱۹، از سطوح یک بازار غذاهای دریایی در شهر ووهان چین، نمونه‌برداری شد.

سگ راکون، منشا اصلی ویروس کرونا

به گفته دانشمندان، داده‌های مربوط به توالی‌یابی ژنتیکی نشان داده‌اند که برخی از نمونه‌های برداشته‌شده از سطوح این بازار که برای وجود ویروس کرونا مثبت شده بودند، حاوی اطلاعات ژنتیکی از سگ‌راکون‌ها نیز بودند؛ این اطلاعات نشان می‌دهند که این حیوانات احتمالا به ویروس آلوده شده بودند.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر