هشدار مهم کرونایی | تعداد مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزایشی شد

به‌دنبال افزایش تعداد مبتلایان و جانباختگان کرونا، سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درباره روند افزایش نسبی موارد کرونا در کشور، همزمان با تعطیلات نوروز هشدار داد.

هشدار مهم کرونایی | تعداد مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزایشی شد

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته، ۱۶ بیمار مبتلا به کرونا در کشور جان باختند.

از دیروز تا امروز «چهارشنبه، ۲۴ اسفند ۱۴۰۱» و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۹۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۴۸۵ نفر از آنها بستری شدند.

بیشتر بخوانید: خبر مهم وزارت بهداشت درباره موج جدید کرونا

مجموع بیماران کووید‌۱۹، در کشور به ۷ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۹۰۳ نفر رسید.

در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶ نفر از بیماران کووید‌۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان به ۱۴۵ هزار و ۹ نفر رسید.

تاکنون، ۷ میلیون ۳۴۱ هزار و ۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۴۷۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون ۵۵ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۶۶۲ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر، ۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۸۶ شهر در وضعیت زرد و ۲۳۵ شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

هشدار درباره افزایش آمار کرونا در تعطیلات نوروز

سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درباره روند افزایشی موارد ابتلا به کرونا در کشور همزمان با تعطیلات سال نو هشدار داد.

شهنام عرشی، سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: با ورود سویه‌های جدید اومیکرون به کشور، شاهد افزایش موارد بستری و مرگ‌و‌میر در اواسط دی ماه بودیم.

او با اعلام این مطلب که سویه های جدید اومیکرون در افراد سالم و کسانی واکسیناسیون را کامل انجام داده‌اند به صورت سرماخوردگی تظاهر می‌کند، افزود: ابتلا به اومیکرون در کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند و افراد بالای ۶۰ سال، منجر به بستری شدن و حتی مرگ می‌شود.

عرشی با اشاره به فروکش موج هشتم در بهمن ماه، ادامه داد: در هفته‌های اخیر شاهد افزایش موارد ابتلا در بین افرادی هستیم که بدن آنها از ایمنی کافی برخوردار نیست.

سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: توصیه ما به افراد بالای ۱۸ سال این است که حتماً دوز سوم را تزریق کنند. همچنین، افراد بالای ۶۵ سال و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند، نسبت به تزریق دوز چهارم اقدام کنند.

سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به روزهای پایانی سال و فرا رسیدن سال نو که موجب افزایش ترددها شده است، گفت: هموطنان از حضور طولانی مدت و ازدحام در محیط‌های سربسته خودداری کنند.

عرشی با عنوان این مطلب که میزان سرایت سویه های جدید اومیکرون بالا است، افزود: هموطنان از ماسک‌های مطمئن استفاده کنند. شستن دست‌ها و رعایت بهداشت فردی، از اهمیت زیادی در جلوگیری از انتقال ویروس برخوردار است.

سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، در واکنش به پیش بینی از وضعیت بیماری در سال جدید، گفت: با توجه به تعطیلات سال نو، پیش بینی می‌کنیم شاهد افرایش موارد ابتلا باشیم. البته امیدواریم، مرگ و میر آن‌چنانی نداشته باشیم.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر