سیل‌بندهای اهواز شکست؟ + فیلم

آب در رودخانه کارون بسیار بالا آمده است و نگرانی از جاری شدن سیل در استان و شکسته شدن سیل‌بندهای برخی روستاهای مسیر رودخانه افزایش یافته است.

سیل‌بندهای اهواز شکست؟ + فیلم

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: در حال حاضر هیچ نگرانی برای وقوع سیلاب در خوزستان وجود ندارد و آب پشت سدهای استان در حال مدیریت شدن است.

محمد خانچی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان در خصوص احتمال وقوع سیلاب در خوزستان و وضعیت مدیریت سدهای استان اظهار کرد: وضعیت ذخایر آبی سد کرخه به شکلی است که میزان رهاسازی آب در آن به منظور استفاده و تامین کشت‌ها و نیازهای کشاورزی است و با مدیریتی که در حال انجام است نگرانی از نظر وقوع سیلاب در این سد وجود ندارد.

او بیان اینکه آب سد دز نیز در حال مدیریت است تا مثل سیلاب ۹۸ دچار مشکل نشویم، گفت: مسئولان سد با اعمال مدیریتی که انجام می‌دهند به دنبال آن هستند تا شرایطی به وجود نیاید تا آب به صورت یکباره رهاسازی شود و برای پایین دست مشکل ایجاد کند.

خانچی عنوان کرد: مدیریت اعمال شده در حال حاضر به شکلی است که آب پشت این سد با آرامش رهاسازی شود و برای پایین دست مشکل‌ساز نشود هر چند که هنوز با آن شرایط فاصله بسیاری دارد.

او ادامه داد: در حال حاضر هیچ نگرانی برای وقوع سیلاب در خوزستان وجود ندارد و آب پشت سدهای استان در حال مدیریت شدن است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان خاطرنشان کرد: امیدواریم بارش‌هایی که در استان و بالادست استان به وقوع می‌پیوندد ادامه‌دار باشد زیرا رحمت الهی است و امیدواریم این مساله برای پایین دست مشکل‌ساز نشود.

سیل‌بندهای اهواز شکست؟

 به دنبال بارندگی شدید چند روز اخیر در استان خوزستان، آب در رودخانه کارون بالا آمده و نگرانی برای وقوع سیل افزایش یافته است.

به دنبال بارش‌های بسیار مطلوب چند روز اخیر در استان خوزستان و استان‌های بالا دست، رودخانه‌های جاری در استان، آب در رودخانه کارون بسیار بالا آمده است.

نگرانی از جاری شدن سیل در استان و شکسته شدن سیل‌بندهای برخی روستاهای مسیر رودخانه افزایش یافته است.

منبع: مهر

دیگر رسانه ها

ارسال نظر