جزئیات اجرای طرح مشترک آموزش و پرورش و سازمان خدمات شهرداری اعلام شد

جزئیات مکاتبه سازمان خدمات شهرداری تهران با آموزش و پرورش برای طرح موضوع مسئولیت پذیری اجتماعی در کتب درسی

جزئیات اجرای طرح مشترک آموزش و پرورش و سازمان خدمات شهرداری اعلام شد

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: با آموزش و پرورش مکاتبه‌ای انجام دادیم تا با وارد کردن مباحث مسئولیت‌پذیری اجتماعی به کتب درسی دانش‌آموزان، در مسیر فرهنگ‌سازی این مهم گام برداریم.

اختتامیه نخستین فصل از سلسله نشست های اشتراک و انتقال تجربه مسئولیت‌پذیری اجتماعی سازمانی شهر تهران در مرکز همایش‌های مجموعه فرهنگی برج آزادی برگزار شد.

احمد احمدی صدر، رئیس دبیرخانه مسئولیت پذیری اجتماعی شهرداری تهران در این مراسم، ضمن تقدیر از حضور بیش از ۴۰ نهاد مختلف در سلسله نشست‌های اشتراک و انتقال تجربه مسئولیت پذیری اجتماعی سازمانی شهر تهران گفت: در این نشست ها شاهد تبادل نظر و اندیشه سازی بوده ایم و بی شک با الگوسازی برای تهران و سایر کلانشهرها و تعریف مدل واحدی می‌توانیم با وحدت و همدلی در مسیر آبادانی شهرها و کشور گام برداریم.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: در دبیرخانه مسئولیت‌پذیری اجتماعی ساختار و اسناد بالادستی تعریف شده تا از اقدامات جزیره‌ای جلوگیری شده و همه نهادها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و اصناف در کنار مردم گام بردارند.

در ادامه این مراسم، علی توسطی، رئیس اتاق اصناف تهران نیز ضمن تقدیر از عملکرد دبیرخانه مسئولیت پذیری اجتماعی در زمینه فرهنگ سازی این اصل مهم شهرنشینی، گفت: زندگی بشر از ابتدا درگیر ۴ مولفه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بود تا اینکه در سال ۲۰۰۰ مولفه مسائل زیست محیطی و اقلیم نیز اضافه شد و در سال ۲۰۱۰ مولفه دیگر با عنوان فضای مجازی نیز مطرح شد.۶ اصل مهم که ابعاد مختلف زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می دهد.

او با بیان اینکه بدون نگاه علمی نمی‌توانیم در مسئولیت پذیری اجتماعی موفق عمل کنیم، افزود: تنها با مسئولیت پذیری اجتماعی می توانیم سنگی از سر راه مردم برداریم و در مسیر آگاه سازی افراد ناآگاه اقدام اثرگذار انجام دهیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان خدمات و مشارکت‌‌های اجتماعی شهرداری تهران، در پایان مراسم نخستین فصل از سلسله نشست های اشتراک و انتقال تجربه مسئولیت پذیری اجتماعی سازمانی شهر تهران، از ۱۰ شرکت و ۵ گروه جهادی منتخب دور نخست این نشست های تخصصی تقدیر به عمل آمد.

منبع: ايسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر