هشدار مهم دامپزشکی به مردم درباره خرید ماهی

مردم برای خرید ماهی قرمز شب عید از مراکز مجاز اقدام کرده و از خرید ماهی از دوره‌گردها و دست‌فروشان خودداری کنند.

هشدار مهم دامپزشکی به مردم درباره خرید ماهی

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رزن گفت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و آغاز فروش ماهی قرمز شب عید از شهروندان تقاضا داریم ضمن خودداری از خرید ماهی از دستفروشان و دوره گردان به علت نگهداری این آبزیان در شرایط بهداشتی نامناسب، ماهی قرمز هفت‌سین خود را از مراکز مجاز تهیه و خرید کنند.

بیشتر بخوانید: هشدار مهم درباره خرید ماهی | شهروندان مراقب این علایم در ماهی‌های قرمز باشند

بهروز شیرزادی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رزن از آغاز نظارت اداره دامپزشکی شهرستان رزن بر عرضه ماهی قرمز خبر داد و اظهار کرد: افرادی که اقدام به واردات ماهی به استان می‌کنند، باید دارای مجوزهای لازم بهداشتی از دامپزشکی باشند.

او با بیان اینکه در این ایام بر محموله های ماهی قرمز نیز نظارت های بیشتری توسط اداره دامپزشکی انجام می‌گیرد، گفت: مکانی که ماهی در آن نگهداری می‌شود بسیار حائز اهمیت بوده و توصیه این است که ماهی‌ها تا حد ممکن در آکواریوم‌ها با رعایت شرایط بهداشتی نگهداری شوند.

شیرزادی با تأکید بر اینکه مردم تنها از مراکز دارای مجوز دامپزشکی، ماهی  قرمز را تهیه کنند، افزود: به علت فروش غیرمجاز ماهی قرمز در برخی اماکن شهری، مردم ماهی شب عید را به روزهای پایان سال موکول نکنند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رزن با اشاره به اهمیت و نحوه نگهداری و تغذیه ماهی قرمز یادآور شد: افرادی که سابقه بیماری پوستی یا آلرژی دارند، از تماس مستقیم دست با ماهی و ظرف نگهداری آن خودداری و یا از دستکش استفاده کنند و از شهروندان درخواست داریم در صورت مشاهده هر گونه تخلف از طرف فروشندگان ماهی زینتی به دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

منبع: ايسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر