خبر مهم وزیر کار از مبلغ افزایش حقوق و دستمزد کارگران در 1402

وزیر کار آخرین اخبار و جزئیات مربوط به کمیته دستمزد شورای عالی کار و افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سال 1402 را اعلام کرد.

خبر مهم وزیر کار از مبلغ افزایش حقوق و دستمزد کارگران در 1402

وزیر کار با ابراز امیدواری از اینکه دستمزد کارگران تا قبل از پایان سال تعیین شود، می‌گوید: مقتضیات تعیین دستمزد هر سال متفاوت است و اینطور نیست که برای یک سال حداقل دستمزد کارگران را مشخص کنیم و تا چند سال اجرا شود.

سیدصولت مرتضوی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه دومین نشست کمیته ملی برنامه تقویت کسب وکار و معیشت مرزنشینان با اشاره به برگزاری جلسات کمیته دستمزد شورای عالی کار اظهار کرد: نشست‌های چندجانبه میان نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت تشکیل شده است که هنوز به جمع‌بندی نرسیده است اما تعیین حداقل دستمزد بر اساس مذاکره سه‌جانبه بین نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت تعیین می‌شود؛ امیدواریم تا قبل از پایان سال حداقل دستمزد مشخص و اعلام شود.

بیشتر بخوانید: آخرین خبر از مبلغ افزایش حقوق و دستمزد کارگران در ۱۴۰۲ | مصوبات مزدی و ماده ۱۴۹ قانون کار اجرایی می‌شود؟

مرتضوی تصریح کرد: هر سال مقتضیات برای تعیین دستمزد متفاوت است و این‌طور نیست که برای یک سال حداقل دستمزد را مشخص کنیم و تا چند سال اجرا شود.

به گفته مرتضوی، اشتباه برخی افراد این است که تصور می‌کنند وزیر کار دستور می‌دهد تا حداقل مزد مشخص شود؛ در حالی که طبق قانون  شرکای اجتماعی و نمایندگان کارگر، کارفرما و دولت با اتفاق‌نظر دستمزد را تعیین می‌کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی اشاره کرد و گفت: در طرح کالابرگ مردم مردد هستند که بین دریافت یارانه نقدی یا کالابرگ الکترونیکی کدام را انتخاب کنند و فکر می کنند که یارانه نقدی برای‌شان مناسب‌تر است ولی در عین حال تکلیف قانون است که برای اجرای طرح کالابرگ بسترها فراهم شود؛ ما این بستر را فراهم کرده‌ایم و امیدواریم با مشوق‌هایی اقبال مردم بیشتر شود اما فعلاً با اقبال گسترده در کالابرگ الکترونیکی مواجه نشدیم.

او افزود:‌ در حال حاضر سامانه کالابرگ الکترونیک در کل کشور اجرا شده و مردم می‌توانند در هر جای ایران که اراده کنند به جای یارانه نقدی، یک ماه زودتر از اعتبار کالابرگ الکترونیکی برای خرید اقلام مدنظر خود استفاده کنند.

منبع: ايسنا

دیگر رسانه ها

 • ابراهیم

  اقای نجف کاری نکنید که دین اسلام را بر خلاف میل باطنیمان کنار بگذاریم که دیگر شماها از کلمات قشنگ دین اسلا م مثل عدالت استفاده بیجا نکنید عدالت را خیلی وقت پیش در محراب فرقش را شکافتند که خود امیر بود ولی خورد و خوراکش مثل فقرا بود ایا شما هم که از عدالت حرف میزنی اینگونه ای

 • جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی  مجلس چند سالی است که در بودجه سالانه دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی را در دستور دارد، سال گذشته بیش از 90 هزار میلیارد تومان و در سال جاری نیز 90 هزار میلیارد تومان بر همین اساس به این سازمان پرداخت شده اما تامین اجتماعی هنوز 25 درصد باقیمانده حقوق بازنشستگان را پرداخت نکرده است.
  ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱

  دولت هیچ نوع کمکی به بازنشستگان تامین اجتماعی نمی‌کند و سازمان تامین اجتماعی هم متاسفانه هر سال افزایش حقوق بازنستگان تامین اجتماعی را پایمال و ضایع می کند چرا؟
  افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی امسال ۳۸ درصد رسما افزایش یافته است ولی متاسفانه از فروردین تا بهمن ماه ۱۴۰۱ تاکنون فقط ۲۰ درصد عمل و اجرا شده است چرا؟
  مواد غذایی، ۷۰ الی ۱۰۰ درصد گران تر از پارسال/ و این در حالی است که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجنماعی رسما در رسانه های ۳۸ درصد اعلام کردند ولی متاسفانه از فروردین الی اسفند ماه سال ۱۴۰۱ فقط ۲۰ درصد عمل و اجرا کردند چرا؟
  جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی

ارسال نظر