جزئیات مهم از واریز عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی

آیا دولت سیزدهم امسال به مددجویان دو نهاد حمایتی بهزیستی و کمیته امداد عیدی پرداخت خواهد کرد یا خیر. آخرین جزئیات درباره واریز عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را در ادامه بخوانید.

جزئیات مهم از واریز عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی

رئیس کمیته امداد درباره افزایش مستمری مددجویان این نهاد و واریز عیدی مددجویان توضیحاتی ارائه کرد.

سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد اظهار کرد: یکی از مشکلات ما این بود که طرحی به کمیته امداد تحویل می شد به بانک می رفت و تصویب می شد اما در ضمانت مشکل داشت. در نهایت صندوق امداد این مشکل را حل کرد و اولویت ضمانت با خانواده های با سرپرست زنان است. انشاالله سال ۱۴۰۲ خروجی کار را ارائه خواهیم کرد.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه باید بازاریابی محصولات مددجویان مورد توجه قرار گیرد، ابراز کرد: محصول نباید روی دست مددجو بماند و واحد بازاریابی او باید فعال شود. در حال حاضر به سمت اشتغال پایدار و با ثبات حرکت می کنیم.

بختیاری ادامه داد: افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد در سال جاری ۲ نوبت افزایش داشت اما برای بودجه سال آینده ۴۰ درصد بوده و اگر شورای نگهبان هم تایید کند این رقم افزایش می یابد.

او عنوان کرد: ما در موضوع توانمندسازی اقدامات بسیار خوبی انجام داده ایم و در ۴۰ سال گذشته توفیقات بسیار خوبی داشته ایم. فرای بیماران صعب العلاج و سالمندان تا پایان عمر آنها را پوشش می دهیم.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ برنامه جدی برای خودکفایی اشتغال داریم، ادامه داد: در شورای عالی اشتغال ۵۰۰ هزار شغل سهمیه برای کمیته امداد مشخص کرده بودند.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رییس جمهور اعلام کردند فقر مطلق باید ریشه کن شود، چه اقداماتی طی یکسال گذشته در این زمینه صورت گرفته است، گفت: براساس فرمایش رییس جمهور تفاهم نامه‌ای بین وزیر کشور، وزیر وقت تعاون و رییس کمیته امداد مبادله شد. براساس این تفاهم نامه ماموریت انجام گرفت و شناسایی‌ها پیش رفت.

رئیس کمیته امداد ادامه داد: در بودجه سال ۱۴۰۲ رقمی پیش بینی شده اگر تغییراتی نکند، امیدواریم بتوانیم بخش قابل توجهی از این افراد را تحت پوشش قرار دهیم و مشکل بخشی را از طریق تسهیلات قرض الحسنه اشتغال برطرف کنیم.

او درباره مسکن مددجویان گفت: در سال ۱۴۰۲ در کل روستاها مددجو بدون مسکن نخواهیم داشت البته در شهرها نیز رایزنی صورت گرفته است و امیدواریم بتوانیم در این حوزه هم اقدامات مناسبی انجام دهیم.

بختیاری تاکید کرد: در سال ۱۴۰۲ داشبورد مدیریتی را در اختیارتان استانداران و مدیران استان ها قرار می دهیم.

او درباره پرداخت «عیدی» به مددجویان نیز گفت: در سنوات گذشته نیز چیزی به نام عیدی که در پایان سال به مددجویان پرداخت شود نبود اما سعی می‌کنیم با کمک خیران و خیریه‌ها عیدی داده شود.

بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود نیز در خصوص حوزه مسکن تصریح کرد: بخشی از خانه سازی ما از سوی خیرین انجام می شود و خیرین تمایل دارند این اقدامات به اهلش برسد و ما برای اینکه این اتفاق بیفتد نظارت داریم تا برای مددجویان واقعی کمک‌ها انجام شود.

او همچنین گفت: در سال ۱۴۰۲ در کل روستاها مددجوی بدون مسکن نخواهیم داشت در شهرها نیز رایزنی صورت گرفته است.

رییس کمیته امداد در ادامه اشاره‌ای نیز به سامانه سها داشت و در این باره اظهار کرد: الکترونیکی کردن و استفاده از فناوری باعث شده مراجعات کاهش یابد اما ارتباط ما با مددجو نباید قطع شود. باید مددکاران ما با مددجویان در ارتباط باشند.

بختیاری همچنین در حوزه توانمندسازی نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: در بحث توانمندسازی در گذشته خدمات بسیاری صورت گرفته است و ما در طول چهل سال گذشته توفیقات خوبی داشته‌ایم و بجز سالمندان و افراد صعب العلاج که باید تا پایان عمر آنها را تحت پوشش داشته باشیم، برای سایر مددجویان برنامه مهارت آموزی و اشتغال داریم.

ممدجویان عیدی می‌گیرند؟

در حالی در آخرین ماه پایانی سال ۱۴۰۱ قرار داریم که مددجویان دو نهاد حمایتی بهزیستی و کمیته امداد، در انتظار دریافت عیدی هستند؛ بنابر پیگیری‌های صورت‌گرفته، در صورت تامین اعتبار مورد نیاز از سوی دولت، عیدی پرداخت خواهد شد.

در سنوات گذشته، دولت‌ها با تأمین اعتبار مورد نیاز به میزان یک ماه مستمری تحت عنوان عیدی به مددجویان دو نهاد حمایتی بهزیستی و کمیته امداد پرداخت کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی پرداخت نمی‌شود؟

بر همین اساس، در حالی این رویه در سال‌های گذشته نیز وجود داشته است که این سوال مطرح می‌شود که آیا دولت سیزدهم امسال به مددجویان دو نهاد حمایتی بهزیستی و کمیته امداد عیدی  پرداخت خواهد کرد یا خیر.

بر اساس این گزارش، دو مجموعه کمیته امداد و بهزیستی در آستانه سال نو میلادی 2023، مبلغی را به عنوان عیدی به حساب مددجویان اقلیت‌های دینی واریز کردند.

بر اساس پیگیری‌ها از مسئولان بهزیستی و کمیته امداد در ارتباط با پرداخت عیدی به مددجویان این دو نهاد، هنوز پرداخت عیدی به مددجویان مشخص نیست و در صورتی که اعتبارات مورد نیاز برای پرداخت عیدی  از سوی دولت تامین شود، عیدی به مددجویان دو نهاد حمایتی در آستانه سال نو پرداخت می‌شود.

منبع: تسنیم

دیگر رسانه ها

 • مددجو کمیته

  سلام مگه چند روز دیگه تا عید مونده ما هم بچه داریم خدا رو خوش نمیاد اینقدر مردم اذیت میکنید اگه نمیدید صادقانه بگویید روز عید به درد ما نمیخوره شما کارهاتون همیشه نوشدارو بعد از مرگ .....

  • ناشناس

   مسخره کردن مثل همیشه. اخبار کذب و دروغ و ساختگی. باور نکنین

  • ناشناس

   کاش اون موقع هم بدن

 • ناشناس

  چرا حقوق وعیدی بازنشستگان کشوری نمی‌دهند تا کی دیگه؟

 • ف

  برای ماکه دونفریم پونصدهزارتومان عیدی واریزکردن زیادنیست امابازم ازمسعولین تشکرمیکنیم ازمسعولین خواهش میکنم به فکرمازنان سرپرست باشیدهمچی گرانشده نمیدونم چتورخرج بچموبدم این چندرغازمستمری پول نان خشکمونه درما

 • فرشاد

  سلام
  هنوز عیدی مددجویان پرداخت نشده است
  پارسال هم خیلی ناچیز عیدی پرداخت کردند.
  خدا به داد ما معلولان برسد.

 • تنها

  هنوز24اسفند1401است مستمری فرزندان شبه خانواده بهزیستی هم بهمن ماه مانده هم اسفندماه واریزنشده چه برسدبه عیدی پیش کشتان

 • رضا

  حالم بده از دست این مسولین بی کفایت اگر بودجه هسته باید برای همه باشد اگر هم نیست باید برای همه نباشد حتی اون ریس جمهور حتی اون ریس کمیته امداد و بهزیستی

 • ناشناس

  سلام چ غم انگیز است ک همه شب نوروز شادند و فرزندان مددجو غمگین

 • اصغر

  سلام حق پرستاری که هرماه واریزمیکردن اعلان کردن هردوماه یکبارانوقت چه انتظاری ازاینها بایدداشته باشیم که عیدی پرداخت کنن واقعا که فقط وعده وعیدمیدن

 • ناشناس

  اره... مال ایناهمیشه اینطوربوده... هست.. وخواهدبود.. تنهاچیزی که نمی گن حقیقته... باراول شان نیست که به مردم وعده توخالی می دن... چراعیدی به اقلیت های مذهبی دادند.. بودجه بود.. به خودمان که رسیدمیگن بودجه نیست... اینه دروغا وحرفای توخالی شون... بله برادر.. وفتی عیدتموم بشه... دیگه این عیدی به چه دردمردم میخوره... اصلاعیدی درکارنیست... همش حرف توخالیه.. دل مردموباوعده توخالی خوش کردن.. سه روزدیگه بیشترنمونده.. تموم که شد.. دیگه اون پول به چه دردمیخوره.... نه جونم.. هیچ خبری ازعیدی نیست... فقط الکی دل مردموخوش کردن... ومردموسرکارگذاشتن... منتظرنباشیدکه هیچ خبری نیست

 • ناشناس

  توروخداحق پرستاری هاروواریزکنید

 • بماند

  اونایی که بیمه دارن حقوق آن چنانی دارن رییس شرکت هستن عیدی گرفتن ولی بچهای بی سرپرست ما هم باید چشم انتظار دوریال عیدی که آیا بدن آیا ندن

 • ناشناس

  سلام برای ماده 14که بیکاری ثبت کرده حالا من 40,سال دارم و5تا بچه دارم ومریض هستم چجوری برم خدمت

 • اهوازی

  واقعا اینقدر مبلغ عیدی این مددجویان سنگینه که نمی‌تونید پرداخت کنید؟بابا این بیچاره ها هم حق زندگی دارن خواهش میکنم این بیچاره ها رو هم دریابید روز عیدی سفره هاشونو خالی نزارید

 • محمود

  متأسفم برای این دولت برای شعار های توخالی برای خودشون بودجه دارن ولی برای مددجویان نیست

 • سهیلا از ایلام

  خدا از شما مسئولبن نگذره ک فقط ب فکر خودتون هستید شب عید سفره هفت و هزاران رقم شیرینی و پسته یک میلیونی و انواع تنقلات سر سفره خودتونه اما مددجویان بدبخت حتی پول خرید یک کیلو شیرینی میوه ای هم ندارند و شرمنده بچه هاشونن خدا شرمنده و روسیاهتون کنه

 • ناشناس

  واقعلآن درکی از انسانیت بردین سه روز دیگه عید هستش عیدی ما راندادین خودتون بهترین غذا بهترین لباس وهر کفت دیگی که خودتون میگیرن میخرین یامیخورین.ما یک مریض معلول هستم یک بچه دارم هیچی براش نگرفتش خانمم .آقای بختیاری حق ما را نمیدین اشک ما درآمد گریه کردیم ازخدا خودم میخوام جواب دل منو زنو بچه من وهزاران مریض دیگه را بده فقط خدا. من آدم عصبی فلج کاری نمیتونم بکنم فقط به خدا میسپارم .یاخدا

 • ناشناس

  سلام چرا عیدی کمیته امدادها رو پرداخت نمیکنید بخدا دوتا بچه کوچیک دارم لباس میخوان خواهشن پرداخت کنید ماهم شرمنده زن وبچه هامون نشیم دست شما درد نکنه

 • شهروز مرادی

  سرپرست خانواده معلول هستش مادر خانواده خرج مخارج زندگی روتحمل میکنه بخاطرمخارج زندگی ۲تابچه یکی ۱۰ساله و۱۲ساله ترک تحصیل کردن وسرکارمیرن فقط بخاطراجارهاومخارج روزمره زندگی اونم هفته ای ۲۲۰تومن .آقایان والامقام ازاین ورمیگین بچه بیارین ازطرف دیگه اگه مخارج نفس کشیدن درنیاره بدون تحصیل درآینده این بچه چی میخادبشه

 • ناشناس

  اونای که اون بالا بالاها نشستن همش نظر میدن بعد میگن چرا خلاف و خلافکار بیشتر شده این عیدی مددجویان هر سال بوده امسال میخوان اونم بخورن ی آب هم روش بخورن بخدا به والله مال مددجویان را نیمشه خورد انصاف نیست شب عیدی بدون نون آب باشن بخدا حالا لباس نخواستیم برای فرزندانمون عیدی بدن من برای خونه ام ی روغن با برنج میگرفتم شرمنده بچه هام نشم منم یکی از مددجویان هستم خیلی سخته شرمنده بچه بیشی اونم موقع عید

ارسال نظر