اطلاعیه مهم آموزش و پرورش فارس درباره تعطیلی مدارس

مهم آموزش و پرورش فارس در اطلاعیه‌ای زمان تعطیلی مدارس در اسفندماه را اعلام کرد.

اطلاعیه مهم آموزش و پرورش فارس درباره تعطیلی مدارس

اداره کل آموزش و پرورش فارس در اطلاعیه‌ای با تاکید بر تداوم آموزش‌های حضوری در مدارس استان اعلام کرد: مدارس فارس تا چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ باز است.

در این اطلاعیه خطاب به دانش آموزان، اولیا و مدیران واحد‌های آموزشی سراسر استان فارس آمده است: هدف اصلی طراحان اتفاقات اخیر، ایجاد وقفه در فرآیند آموزش حضوری در مدارس بود که بحمدلله با درایت و ورود به موقع مجموعه‌های بهداشتی و درمانی علوم پزشکی و همچنین واکنش سریع دستگاه‌های امنیتی و دستگیری برخی عوامل فریب خورده روبرو شد.

در اطلاعیه اداره‌کل آموزش و پرورش استان فارس آمده است: برخود فرض میدانیم که از همه عزیزانی که با نهایت دلسوزی و تدبیر مجموعه آموزش و پرورش استان را در این مساله یاری کردند از جمله: استاندار فارس و معاونین، مسئولین امنیتی و انتظامی، بسیج و دانشگاه علوم پزشکی و همه اصحاب محترم رسانه، مطبوعات و خبرگزاری‌ها تشکر و قدردانی کنیم.

این اطلاعیه می‌افزاید: گزارش دستگاه‌های مسئول حکایت از این داشت که بیش از ۹۰درصد مراجعات دانش آموزان به بیمارستان بدلیل استرس و اضطراب بوده که این امر برگرفته از رسانه‌های بیگانه بود که با تولید اخبار هدفمند و نادرست و دستکاری در آنها، سعی در القا و ایجاد جو روانی ناامنی در مدارس داشتند و همچنان نیز ادامه خواهند داد و برخی هم که نیازمند اقدامات بیشتری بودند عمدتا دارای بیماری‌های زمینه‌ای همچون آسم و آلرژی بودند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: تجربه تلخ زمان انتشار ویروس کرونا به همه ما نشان داد که تعطیلی‌های پی در پی مدارس و غیرحضوری شدن آموزش‌ها از ابعادمختلف، تاثیرات ناخوشایندی را بر فرایند تعلیم و تربیت دانش آموزان عزیز برجای می‌گذارد و از طرفی بهره‌گیری از آموزش‌های حضوری، حق همه فرزندان عزیز است و بر ماست آن‌ها را از این حق محروم نسازیم.

این اطلاعیه می‌افزاید: براساس پرسش‌های مکرر و همچنین درخواست‌های فراوان دانش اموزان، اولیا و همکاران فرهنگی، به همت خدمتگزاران شما در آموزش و پرورش استان، همه مدارس از روز شنبه ۲۰ اسفند تا چهارشنبه۲۴ اسفند ۱۴۰۱ باز و کادر مدیریتی و معلمان عزیز ما آماده امتداد فرایند تعلیم و تربیت به عزیزان دلمان هستند.

در این اطلاعیه آمده است: حضور حداکثری دانش آموزان در هر مدرسه، نشانه تلاش جمعی مجموعه همکاران در آن واحد آموزشی است و این تلاش نیز از نظر دور نخواهد ماند و لازم است مدیران محترم مدارس استان نیز با هوشیاری کامل زمینه اجرای این امر را محقق سازند.

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش در این اطلاعیه یادآور شد: با توجه به برگزاری آزمون شبه نهایی استانی درس فیزیک در پایه دهم رشته‌های ریاضی و تجربی و درس جغرافی درپایه دهم رشته‌های علوم انسانی و معارف اسلامی و همچنین درس شیمی درپایه یازدهم رشته‌های ریاضی و تجربی و درس علوم و فنون ادبی۱ در پایه یازدهم رشته‌های علوم انسانی و معارف اسلامی درروز یکشنبه ۲۱ اسفند۱۴۰۱، ضروری است دانش آموزان عزیز با آمادگی کامل در این آزمون‌ها حضور یابند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیگر رسانه ها

ارسال نظر