ماجرای جنجالی مسمومیت دختران دانش‌آموز با آمونیاک در قم چیست؟ + جزئیات

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم درباره فرضیه مسمومیت دانش آموزان این استان بر اثر گاز آمونیاک توضیحاتی ارائه کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تمام امکانات لازم برای درمان دانش آموزان درقم وجود دارد و تا الان مشکل حادی که باعث ضایعه پایداری باشد، مشاهده نشده است؛ هیچ‌گونه موردی که موجب مرگ، کما، فلج‌شدگی و یا خونریزی گوارشی شود، نداشته‌ایم.

مجید محبی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: هیچ علامتی دال بر مسمومیت با آمونیاک در دانش آموزان بستری در مراکز درمانی مشاهده نشده‌است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم  گفت: ۳۱ نفر از دانش آموزان تا عصر روز گذشته در بیمارستان‌های شهید بهشتی و فرقانی قم بستری بودند که طی سرکشی که انجام شد، حال عمومی آنان خوب و مشکل حادی وجود ندارد و به مرور از مراکز درمانی مرخص خواهند شد.

او اظهار داشت:‌ تمام امکانات لازم برای درمان دانش آموزان درقم وجود دارد و تا الان مشکل حادی که باعث ضایعه پایداری باشد، مشاهده نشده است؛ هیچ‌گونه موردی که موجب مرگ، کما، فلج‌شدگی و یا خونریزی گوارشی شود، نداشته‌ایم.

وی درخصوص علت حادثه مسمومیت دانش آموزان دربرخی مدارس قم نیز گفت:‌ علیرغم اینکه حتی دستگاه‌های مسئول خارج از استان با تمام امکانات تخصصی و فوق تخصصی درقم حضور یافتند اما هنوز به عامل مشخصی درخصوص این حوادث دست نیافته‌ایم.

مدیرعامل آتش نشانی قم نیز با رد هرگونه مسمومیت دانش آموزان توسط گاز آمونیاک گفت:‌با بررسی های انجام شده،مسمومیت دانش آموزان توسط آمونیاک مورد تایید نیست.

عباس جعفری  افزود: براساس مصوبات آخرین جلسه مدیریت بحران استان مقرر شد سازمان آتش نشانی، مدارس را از نظر ایمنی بررسی کند که ما از روز سه‌شنبه هفته جاری کار را شروع کردیم و تاکنون ۱۱۵ مدرسه را بیشتر از لحاظ گازهای ضد حریق و ضد انفجار را بررسی کردیم، همچنین موتورخانه‌های مدارس بررسی شده است که تاکنون به مورد خاصی دست نیافته‌ایم.

وی اظهار داشت: کارشناسان آتش نشانی در مدارس چهار گاز CO  CO۲، اسید سلفوریک و میزان اکسیژن را بررسی می‌کنند.

وی گفت: بررسی بقیه مدارس نیز توسط آتش‌نشانی امروز و در روزهای آینده ادامه خواهد یافت.

سریال مسمومیت دانش آموزان مدارس قم که بیش از دو ماه آغاز شده بود و هنوز علت آن مشخص نشده تا روز دوشنبه هفته جاری ادامه داشت، در گزارش مسمومیت‌های روز دوشنبه هفدهم بهمن‌ماه هشت مدرسه به اورژانس ۱۱۵ قم اعلام شد، پس از بررسی و حضور تیم های امدادی در مدارس ۶۱ دانش آموز به مراکز درمانی منتقل شدند.

با توجه به نظر کارشناسان مبنی بر ضرورت بررسی جوانب مسائل پیش آمده در مدارس و درخواست تعدادی از اولیا، روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه کلاس‌های آموزشی تمامی مدارس استان بصورت غیرحضوری برگزار شد.

منبع: ایرنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر