نحوه دریافت وام قرض‌الحسنه و بدون ضامن مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی + جزئیات

نحوه دریافت وام قرض‌الحسنه بیمه‌شدگان روستایی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اعلام شد.

نحوه دریافت وام قرض‌الحسنه و بدون ضامن مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی + جزئیات

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نحوه دریافت تسهیلات قرض الحسنه برای بیمه‌شدگان روستایی را تشریح کرد.

بیت‌الله برقراری، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: تسهیلات بدون نیاز به هرگونه مراجعه حضوری به بانک عامل، ارائه ضامن و یا هر اقدامی که در فرآیندهای بانکی مرسوم است، به مستمری‌بگیران صندوق اعطا خواهد شد.

برقراری افزود: صندوق، مولود نظام مقدس جمهوری اسلامی است و فلسفه تأسیس آن، فرامین رهبر کبیر انقلاب (ره)، مقام معظم رهبری و اصل ۲۹ قانون اساسی است لذا تکلیف صندوق در قبال جامعه هدف به صورت واضح و مشخص گسترش بیمه اجتماعی است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، با تاکید بر جوانی صندوق به قابلیت‌های فراوان آن اشاره کرده و افزود: ضریب پشتیبانی بیمه شدگان به بازنشستگان صندوق ۱۰ به یک است که این نسبت از مطلوبیت بالایی برخوردار است.

برقراری با بیان اینکه صندوق کمتر شناخته شده و اطلاعات مسئولان و مردم از این صندوق کم است اظهار کرد: امیدوارم مجموعه استانداری و دستگاه‌های اجرایی در استان همچنان به همکاران ما در استان کمک کنند تا خدمات صندوق نزد جامعه هدف شناخته شود.

برقراری ضمن تشریح و تبیین سیاست‌های قرارگاه کرامت در راستای اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌های تحولی دولت مردمی سیزدهم و تأکیدات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر توجه ویژه به معیشت روستاییان و عشایر، اظهار داشت: هدف محوری و اساسی ما، افزایش سطح کمی و کیفی خدمات قابل ارائه به بیمه شدگان تحت پوشش و جلب رضایتمندی ایشان است و با همین رویکرد، مصادف با سالروز ولادت باسعادت حضرت زهرا (س)، تفاهم نامه اعطای ۲۲۰۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه با ارزش ۹۶۰ میلیارد ریال به مستمری بگیران صندوق با بانک عامل منعقد شد.

برقراری افزود: از زمان تأسیس صندوق برای نخستین بار این تعداد تسهیلات با این میزان اعتبار به مستمری بگیران پرداخت می‌شود. این تسهیلات بدون نیاز به هرگونه مراجعه حضوری به بانک عامل، ارائه ضامن و یا هر اقدامی که در فرآیندهای بانکی مرسوم است به مستمری بگیران صندوق اعطا خواهد شد.

وی همچنین درباره روند فعالیت‌های اقتصادی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سطح استان‌های کم برخوردار، بیان داشت: ما سه مسیر برای تأمین منابع داریم، حق بیمه، حق بیمه سهم دولت و منابع حاصل از سرمایه گذاری‌ها. تلاش ما این است که سهامداری کنیم و از بنگاه داری پرهیز نمائیم لذا همکاری با استانداران را جزو اهداف ذاتی مجموعه صندوق می‌دانیم.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر