هوای اهواز در وضعیت قرمز!

طبق اعلام سامانه پایش هوای کشور، امروز هوای اهواز در وضعیت "ناسالم" بوده است.

هوای اهواز در وضعیت قرمز!

بر اساس اعلام سامانه پایش هوای کشور امروز (۲۹ دی‌ماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، در ایستگاه نیوساید و ایستگاه حفاری اهواز ۱۵۸ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین وضعیت این شهر "ناسالم" بوده است. شاخص کیفیت هوا در ایستگاه اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان ۱۴۹ و در ایستگاه برق شماره ۳ اهواز نیز ۱۴۴ میکروگرم برمترمکعب بوده است.

در این مدت بر اساس میزان ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، شاخص کیفیت هوا در شادگان ۱۴۲، شوشتر ۱۲۷ و دزفول ۱۲۶ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین وضعیت هوای این شهرها در شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس" بوده است.

طبق ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، هوای اندیمشک و مسجدسلیمان در شرایط "قابل قبول" بوده است و هیچ کدام از شهرهای خوزستان در شرایط "پاک" نبوده‌اند.

به گزارش ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا سالم یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

منبع: ایسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر