جزئیات تازه از فرآیند جذب معلمان و رتبه‌بندی فرهنگیان

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان در دیدار با وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه‌بندی معلمان و جذب و پذیرش معلمان و مربیان توضیحاتی ارائه کرد.

جزئیات تازه از فرآیند جذب معلمان و رتبه‌بندی فرهنگیان

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان، زندگی مادی معلمان و فرایند اخلاقی آنان را بااهمیت خواند و گفت: رتبه‌بندی معلمان در واقع حراست از جایگاه معلمان است و در عین حال حریم معلم باید حفظ شود.

آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان امروز در دیدار با یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فرارسیدن ماه رجب، مدرسه را زیربنای فرهنگ، تمدن و ساختار انسانی دانست و اظهار کرد: در جذب و پذیرش معلمان و مربیان باید نهایت دقت صورت گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه زیربناهای آموزشی باید مورد توجه باشد تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی اگر در بخشی ریزش داشته‌ایم ناشی از ضعف‌های ما و مربیان بوده است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به ضرورت تلاش برای فراهم کردن مقدمات تمدن اسلامی ابراز افرود: تربیت دختران و پسران برای آینده موضوعی است که باید مورد توجه باشد و برای تمدن اسلامی به انسان‌هایی نیاز داریم که ذوب در اسلام باشند.

امام جمعه رشت زندگی مادی معلمان و فرایند اخلاقی آنان را با اهمیت خواند و افزود: رتبه‌بندی معلمان در واقع حراست از جایگاه معلمان است و در عین حال حریم معلم باید حفظ شود.

او با اشاره به جایگاه علم در زندگی انسان خاطرنشان کرد: از شخصیت‌های برجسته حوزوی برای ارتقاء آموزش و پرورش استفاده شود و افرادی را تربیت کنید که به فکر حکومت دینی باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان، ولایت‌فقیه را یک اصل در مسیر تعالی جامعه دانست که هنوز نهادینه نشده است گفت: همگان باید شناخت درستی از مساله ولایت‌فقیه داشته باشند چراکه دشمن امروز ولایت فقیه را زیر سوال برده است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به ضرورت تربیت افرادی که به نیازمندی‌های جامعه اسلامی توجه کرده و در تراز نظام اسلامی باشند تصریح کرد: آموزش و پرورش بر زیرمجموعه‌های خود نظارت کند و در عین حال ارتقاء علمی معلمان و زیر مجموعه دنبال شود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان تاکید کرد: دانشجویی که سیاست را متوجه نشود، فریب شهرت و سیاست غرب را خواهد خورد؛ بنابراین لازم است بینش سیاسی داشته باشد؛ از طرفی آموزش و پرورش نباید میدان تاخت و تاز برخی رجال سیاسی شود. بلکه باید فضای آرام برای کسب علم و دانش و معرفت باشد.

منبع: ايسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر