مدارس این ۳ استان تعطیل شدند

آلودگی هوا مدارس سه استان استان تهران، البرز و آذربایجان غربی را تعطیل کرد.

مدارس این ۳ استان تعطیل شدند

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: با توجه به تداوم و تشدید روند آلودگی هوای استان، کلیه مقاطع تحصیلی استان روز چهارشنبه ۲ آذر تعطیل است.

  احمد افضلی روز سه شنبه با بیان این مطلب در حاشیه هجدهمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان اظهار داشت: در پی افزایش آلاینده های جوی و آلودگی هوای استان مقرر شد روز چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ تمامی مدارس البرز تعطیل بوده و کلاس های درس به صورت غیرحضوری برگزار شود.

وی افزود: علاوه بر تعطیلی کلیه مقاطع تحصیلی، از تردد کلیه وسایل نقلیه موتوری دارای پلاک شخصی، عمومی و دولتی فاقد برچسب معاینه فنی معتبر در سطح شهر توسط عوامل راهنمایی و رانندگی جلوگیری می شود.

وی تصریح کرد: همچنین از انجام کلیه فعالیت های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می شود، جلوگیری خواهد شد.

وی گفت: در این مدت پایگاه های سیار اورژانس و هلال احمر با جانمایی مناطق آلوده تر و پرتردد به منظور کاهش زمان دسترسی به پایگاه ها مستقر خواهند شد.

افضلی با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه های اجرایی با مرخصی کارکنان در این شرایط موافقت کنند، افزود: هماهنگی برای تعطیلی موقت واحدهای صنعتی، کارخانه ها و مراکز موثر در تشدید آلودگی هوا، تطبیق ساعات کار حمل و نقل همگانی با ساعات کار اداری و مراکز آموزشی تعیین شده توسط کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا و همچنین هماهنگی با اداره کل ورزش و جوانان برای اطلاع رسانی به منظور عدم فعالیت های ورزشی در محیط های باز از دیگر مصوبات این جلسه بود.

گفتنی است با توجه به آلودگی هوای البرز روز سه شنبه تمامی مهدهای کودک و پیش دبستانی تعطیل بوده و کلاس های مقطع ابتدایی به صورت غیرحضوری برگزار شد.

روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا، به جهت افزایش آلاینده‌ها و آلودگی هوا، تمامی مراکز پیش دبستانی و ابتدایی نواحی یک و دو ارومیه روز چهارشنبه ۲ آذر در نوبت صبح غیرحضوری و آموزش از طریق شبکه شاد انجام خواهد پذیرفت.

این اطلاعیه می‌افزاید، به خانواده‌ها توصیه می‌شود از ترددهای غیر ضروری کودکان در فضاهای باز ممانعت به عمل آورند.

 

منبع: مهر

دیگر رسانه ها

ارسال نظر