خبر فوری:

آرایش‌ و گریم های عجیب و سنگین دامادها برای شب عروسی! | 4 میلیون تومان برای ذوق عروس خانم

تغییر دامادها در شب عروسی باعث تعجب مردم می‌شود.

 «برگ‌هام! داماد چقدر زیادی تغییر کرد!»، این اولین جمله‌ای است که هر فردی با دیدن ویدئوهای گریم داماد توسط «حاتم استایلیست» با چهره‌ای متعجب بر زبان خواهد آورد! کاربران شبکه‌های اجتماعی هم به گریم‌های او که ویدئوهایش در فضای‌مجازی دست‌به‌دست می‌شود، واکنش‌های متفاوتی نشان داده‌اند. بعضی‌ها از جالب بودن آن نوشته‌اند، عده‌ای این میزان از تغییر را کاری اشتباه دانستند و بعضی‌ها هم آن را دستمایه طنز قرار دادند و نوشتند: «یه زمانی فیلم آرایش عروس‌ها رو که می‌ذاشتن، ملت می‌گفتن وای این چه کاریه، عروس آرایش رو پاک کنه داماد می‌گرخه! حالا الان اینو چی میگین؟»  در ادامه با این آرایشگر گفت‌و‌گویی درباره حرفه‌اش، واکنش مشتریان و ... خواهیم داشت.

این تبلیغ یکی از سالن‌های زیبایی آقایان است. در چند سال اخیر که کسب‌وکارهای زیادی در اینستاگرام تبلیغات می‌کنند، شاید کلیپ‌های آرایشگاه‌های مردانه‌ای که چهره دامادها را با گریم تغییر می‌دهند، دیده باشید. پدیده‌ای که ظاهرا نوظهور است و تقریبا تا چند سال پیش هیچ‌کس یادش نمی‌آید که داماد هم مثل عروس پکیج ویژه آرایش داشته باشد. با این حال، اغلب این کلیپ‌ها در شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌های متفاوتی از طرف کاربران روبه‌رو می‌شود که نشان می‌دهد ظاهرا جامعه ایرانی هنوز موضوع گریم و آرایش مردانه را نپذیرفته است.

برخی‌ها هم نظر مثبتی نسبت به گریم دامادی دارند، مثلا در زیر یکی از همین ویدیوهای گریم داماد که تصویر قبل و بعد مشتری با هم تفاوت ۱۸۰درجه‌ای دارد، محل بحث و اختلاف‌نظر بسیاری از کاربران است. کاربری با نام کوئین بیوتی در کنار چند استیکر قلب‌های رنگی می‌نویسد: «چقدر صنعت مد رشد کرده و گریم آقایان چقدر تاثیرگذار و جذابه.» نسترن نیز کاربر دیگری است که معتقد است مردها هم باید در بهترین روز زندگی‌شان به خودشان اهمیت بدهند. با این حال، تغییر ناگهانی داماد در این کلیپ از دید برخی از کاربران نیز عجیب به نظر می‌رسد؛ مردی میانسال با موهایی کم‌پشت که در انتهای ویدیو تبدیل به پسری جوان با موهایی پرپشت می‌شود. کاربری به نام شهریار در واکنش به این همه تغییر با لحنی طنز خطاب به آرایشگر می‌نویسد: «داداش این فردای دامادی یک حموم بره بیاد که برمی‌گرده به همان کچلی.»

یکی دیگر از کلیپ‌ها با تحریک احساسات زنان سعی دارد مخاطبان را به واکنش وادار کند، به همین دلیل با تیتر: «به این میگن داماد، ببین از عروس قشنگ‌تر شد» در کپشن این ویدیو توضیح می‌دهد که تو هم می‌تونی شب دامادیت از عروس خوشگل‌تر بشی!

این دست از کلیپ‌های منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی تیترهای جالبی هم دارد. یکی از این کلیپ‌ها برای جذب بیشتر مخاطب با فونت بزرگ روی تصویر نوشته: «عروس وقتی داماد رو دید از خوشحالی سکته کرد.» یکی دیگر از کلیپ‌ها با تحریک احساسات زنان سعی دارد مخاطبان را به واکنش وادار کند، به همین دلیل با تیتر: «به این میگن داماد، ببین از عروس قشنگ‌تر شد» در کپشن این ویدیو توضیح می‌دهد که تو هم می‌تونی شب دامادیت از عروس خوشگل‌تر بشی. این ویدیو با بیش از ۱۷هزار ویو یکی از پرمخاطب‌ترین ویدیوهای گریم داماد است. اکانتی با آیدی سالومه می‌نویسد: «دوماد با چهره قلابی» و کاربر دیگری در تایید حرف او خیلی جدی توضیح می‌دهد که اساسا چنین ازدواجی صحیح نیست!

با همه اینها واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی متفاوت است و اساسا پدیده نوظهور «گریم داماد» به اندازه مخالفانش، طرفداران خودش را هم دارد. آرایشگاه‌های مردانه نیز با توجه به استقبال مشتریان اغلب خدمات گریم داماد را در پکیج‌هایی ویژه به‌همراه پاک‌سازی پوست، مانیکور و اصلاح ابرو به همراه پروتز مو ارایه می‌دهند.

بابک اتحادی یکی از آرایشگرانی که در زمینه گریم داماد فعالیت می‌کند، درباره این مُد و استقبال مردم از آن به «شهروند» می‌گوید: «چند سال پیش که این پدیده مد شد برخی از آرایشگران، دامادها را آرایش می‌کردند. خب این موضوع اصلا جالب نبود، چون چهره‌شان طبیعی نبود. من یکی از منتقدانش بودم. بنابراین کم‌کم این روش تلطیف شد و گریم جای آرایش را گرفت، مردم هم استقبال کردند، اما همیشه نگرانی‌شان این است که طبیعی نباشد. اغلب مشتریان ما می‌خواهند تغییر کنند، اما تغییرات‌شان توی ذوق نزند. الان کیفیت کارها خیلی ارتقا پیدا کرده، معمولا گریم دامادها خیلی طبیعی است و مشتریان زیادی دارد.»

اتحادی در پاسخ به این سوال خبرنگار شهروند که آقایان با چه نوع ظاهر و سنی مشتری گریم هستند؟ می‌گوید: «اغلب افرادی هستند که اعتمادبه‌نفس کمتری در اجتماع دارند، مثلا موهایشان ریخته یا نقصی مثل سوختگی یا ضایعه‌ای دارند که می‌خواهند آن را برطرف کنند.»

او توضیح می‌دهد که برطرف‌کردن نقص‌های صورت آقایان هم بستگی به نوعش دارد، برخی‌ها با گریم درست می‌شود، اما عده‌ای نیاز به پروتز دارند: «هفته دیگر دامادی دارم که گوش‌هایش مادرزادی نقص دارد. برای او قرار است با سیلیکون و پروتز، گوش طراحی کنیم که طبیعی به نظر برسد. داماد دیگری داشتم که تصادف کرده و حتی ۱۴ بار روی صورتش عمل جراحی زیبایی انجام شده بود، برای همین برای او هم پروتز کار کردیم و خودش می‌گفت که مثل روز اولش شده است.»

اگرچه پدیده گریم آقایان هم این روزها مشتریان زیادی دارد، اما ظاهرا هنوز هم به لحاظ نرخ و قیمت‌ها، تعرفه گریم داماد از عروس پایین‌تر است. اتحادی درباره تفاوت قیمت گریم زنان و مردان می‌گوید: «قیمت گریم عروس خیلی بیشتر از داماد است. آرایشگاه‌های مردانه هم قیمت‌های متفاوتی دارند. مثلا آرایشگاهی هست که فقط برای طراحی گوش داماد ۱۰میلیون تومان از مشتری می‌گیرد. قیمت‌های ما پایین‌تر است. گریم داماد در آرایشگاه ما بین دو تا سه‌ونیم میلیون قیمت دارد. به‌صورت میانگین آرایشگاه‌های مردانه بین دو تا پنج‌میلیون هزینه گریم دریافت می‌کنند.»

هفته دیگر دامادی دارم که گوش‌هایش مادرزادی نقص دارد. برای او قرار است با سیلیکون و پروتز، گوش طراحی کنیم که طبیعی به نظر برسد. داماد دیگری داشتم که تصادف کرده و حتی ۱۴ بار روی صورتش عمل جراحی زیبایی انجام شده بود، برای همین برای او هم پروتز کار کردیم و خودش می‌گفت که مثل روز اولش شده است

با همه اینها، بحث تغییر چهره آن هم برای یک شب، موضوعی که اغلب مخالفان گریم از آن به‌عنوان کلاهبرداری یاد می‌کنند، یکی از چالش‌های پیش‌روی آرایشگران است. آنها گاها کامنت‌های منفی نسبت به تغییر چهره برخی از مشتریان‌شان دریافت می‌کنند. هرچند که گریم داماد مشتری‌های خاص خودش را دارد و آنطور که از ماهیت آن پیداست در قالب مد به آقایان عرضه می‌شود، اما اجباری هم در انتخاب آن وجود ندارد. بابک اتحادی می‌گوید عروس‌ها بیشتر از دامادها از این موضوع استقبال می‌کنند و معمولا ۹۰درصد از مشتریانش به خواسته همسران خود پکیج گریم دامادی را انتخاب کرده‌اند.

 

حاتم احمدی، ۳۴ ساله است. او درباره علاقه‌اش به آرایشگری می‌گوید: «وقتی پنجم ابتدایی بودم، در فصل تابستان به دلیل علاقه‌ای که به آرایشگری داشتم، شروع به شاگردی در این کار کردم. از بچگی که آرایشگاه می‌رفتم و موهایم را کوتاه می‌کردند، این کار را خیلی دوست داشتم و از همان زمان هدفم این بود و برایش برنامه داشتم که یک روزی وارد این حوزه کاری بشوم و برای موفق‌شدن هم تلاش کنم. الان حدود ۲۵ سال است که وارد این حرفه شدم. هم آرایشگر هستم و هم گریم داماد انجام می‌دهم. اما گریم داماد، علاقه‌مندی اصلی من است و در چند سال اخیر، جدی‌تر آن را پیگیری کردم. تعداد دامادهایی هم که گریم کردم، خیلی زیاد بوده و آمارش از دستم در رفته است».

  تغییر دامادها باعث تعجب مردم می‌شود

از او درباره این‌که ویدئوهای گریم دامادتان را که در شبکه‌های اجتماعی پربازدید شده و البته با آن‌ها شوخی‌هایی هم شده دیده‌اید یا نه، می‌پرسم که می‌گوید: «ویدئوهای گریم دامادهای ما، در شبکه‌های اجتماعی چند وقتی است که زیاد مورد توجه قرار می‌گیرد و دست به دست می‌چرخد. دلیلش هم تغییرات ظاهری داماد است که برای مردم جالب است. مردم ما، زیبایی را خیلی دوست دارند و به زیبایی‌ها عکس‌العمل نشان می‌دهند.»

 عروس‌ها از داماد می‌خواهند که خودش را گریم کند

او درباره این‌که هدف مشتری‌هایش از تصمیم برای این همه تغییر که تاحدودی غیرطبیعی هم به نظر می‌رسد چیست، می‌گوید: «این دامادها قبل از مراجعه به ما، بله و جواب مثبت عروس خانم را گرفتند و بیشترشان به اصرار عروس خانم‌هاست که پیش ما می‌آیند. یعنی به اصرار و درخواست عروس خانم‌هاست که دامادها برای گریم به ما مراجعه می‌کنند. در ضمن، ما در شمال کشور مشغول به کار هستیم اما از همه شهرهای ایران مشتری داریم که این هم لطف مردم است و باعث افتخار ماست. ما هم تمام تلاش‌مان را می کنیم که مشتری‌مان راضی باشد. برای ما، مهم رضایت مشتری است و این‌که شب دامادی‌اش، متفاوت، خاص و البته هیجان‌انگیزتر شود».

  گریم داماد، ۶ ساعت طول می‌کشد

«احمدی» درباره این‌که برای گریم داماد دقیقا چه کارهایی انجام می‌شود و چقدر زمان می‌برد، می گوید: «گریم داماد معمولا در 2 روز انجام می‌شود. یک روز قبل از مراسم، داماد یک بار باید به ما مراجعه کند و یک بار هم روز مراسم. روز اول تقریبا 3 ساعت و روز دوم هم کمی بیشتر از 3 ساعت زمان می‌برد. بنابراین تقریبا 6 ساعت زمان می‌برد. خدمات ما از اصلاح مو، کوتاهی و ... شروع می شود که به‌همراه پاک سازی پوست، روز قبل از مراسم انجام می‌شود. روز مراسم هم گریم انجام می‌شود با فرم‌دهی به موها. اگر داماد مو نداشته باشد، کاشت مو موقت انجام می‌شود که یک جورهایی اختصاصی خودمان است و ما به بهترین شکل این کار را انجام می‌دهیم و گسترش‌اش دادیم. کاشت موقت مو که ما انجام می‌دهیم، مثل پروتزهای سینمایی نیست، این یک چیزی است که بر اساس تجربه و خلاقیت، ما آن را در شاخه کاری خودمان رونق دادیم و به نتیجه رساندیم که مورد استقبال مشتری‌ها هم قرار گرفته است و به آن کاشت موی موقت می‌گوییم که فقط برای یک شب، دوام دارد».

  عروس‌ها با دیدن داماد، ذوق می‌کنند

این آرایشگر درباره این‌که واکنش مشتری‌ها بعد از دیدن این همه تغییر در صورت‌شان چیست؟ می گوید: «همه دامادها از این‌جا سراغ عروس‌خانم می‌روند یعنی می‌روند آرایشگاه دنبال همسر آینده‌شان، عروس ذوق‌زده می‌شود، شوکه می‌شود از این همه تغییر. البته عروس خانم می‌داند که وقتی داماد به ما مراجعه می‌کند، خیلی تغییر خواهد کرد اما باز هم وقتی شدت تغییر را می‌بیند، متعجب می‌شود».

از او می‌پرسم که نظر خودش درباره این میزان از تغییر دادن صورت یک نفر برای دامادی چیست؟ می‌گوید: «ما صورت و ظاهر فرد را تغییر نمی‌دهیم بلکه متعادل‌سازی چهره انجام می‌دهیم. یعنی چهره فرد را بهتر می‌کنیم. یک سری عیب‌ها را برطرف می‌کنیم، به قول معروف جوان سازی برایش انجام می‌دهیم».

  گریم از ۲ تا ۴ میلیون‌تومان هزینه دارد

«حاتم استایلیست» درباره ماندگاری این گریم و هزینه آن هم می‌گوید: «هزینه این کار اگر دامادمان مودار باشد، تقریبا 2 تا 2 و نیم میلیون تومان است. اگر مو نداشته باشد یا موهایش کم پشت باشد، از 2 میلیون و هشتصد تا 3 و نیم میلیون تومان هزینه دارد و در این حالت کاشت موقت مو انجام می‌شود. البته باز هم به صورت فرد و میزان متعادل‌سازی چهره که مدنظرش باشد، بستگی دارد.  این مو بعد از یک شب و با شست‌و‌شو از بین می رود. گریم هم فقط برای شب مراسم ماندگاری دارد و همه این خدمات، فقط به درد همان شب مراسم می‌خورد».

  خواستگار هم گریم کردم اما تا حالا کسی شاکی نشده است

از او می‌پرسم که آیا پیش‌آمده که عروس یا خانواده‌اش از شما شکایت کرده باشند که چرا خواستگار را این همه تغییر داده بودید؟ می گوید: «نه خدا را شکر. البته برای خواستگاری هم موردهایی داشتیم که فرد مو نداشته یا می‌خواسته ظاهر زیباتری داشته باشد و برای گریم، پروتز، کاشت موقت مو و ... مراجعه کرده و این اتفاق افتاده اما شکایتی بابت این موضوع از خانم یا خانواده‌اش نداشتیم. البته معمولا افراد قبل از خواستگاری یکدیگر را می‌بینند و این‌طور نیست که دختری پسر را برای اولین بار در جلسه خواستگاری ببیند. بنابراین یک آشنایی مختصری از قبل وجود دارد.» او با خنده ادامه می‌دهد: «پشت سر من نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده و خبر ندارم اما تا حالا برای‌مان مشکلی پیش نیامده و کسی در این باره به ما برای شکایت و گلایه، مراجعه نکرده است.»

  شخصا صورت طبیعی خودم را دوست دارم

او که معمولا سرش خیلی شلوغ است، درباره کامنت‌های فالوئرهایش که او را ترغیب به انجام عمل‌های زیبایی می‌کنند، می‌گوید: «رزرو گریم داماد ما، در روزهای عادی سال حداقل از یک ماه زودتر باید انجام شود. روزهای خاص که طبیعتا باید زودتر از آن باشد. همان‌طور هم که گفتید، بعضی افراد در کامنت پست‌هایم می‌گویند ؛ چرا خودتان سراغ عمل‌های زیبایی نرفتید و صورت‌تان این قدر طبیعی است. من خودم، صورت طبیعی‌ام را دوست دارم. البته اگر بحث گریم باشد، خودم را گاهی گریم می‌کنم که آن هم یک چیز زیباسازی و متعادل‌سازی صورت است اما این که بروم، بینی‌ام را عمل کنم، دندان‌هایم را کامپوزیت کنم، فکم را فلان، نه، این کارها را دوست ندارم و علاقه‌ای ندارم. به نظرم، صورت طبیعی فرد،  زیبایی بیشتری دارد».

منبع: روزنامه خراسان و شهروند

دیگر رسانه ها

  • غلومعلی

    یعنی یک گوشی نوکیا 200هزارتومانی را میذا ره توی کارتن گوشی اپل 80میلیونی و مینداز ه به مردم!!!خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ........ ...

ارسال نظر