روایتی تلخ و دردناک از حال و هوای این روزهای «آرتین»

اسماعیلی گفت: مباحثی پیرامون نگهداری از آرتین و احتیاج به کمک مالی در فضای مجازی مطرح شده است، اما این موضوع را تکذیب می‌کنم و اعلام می‌کنم که به هیچ عنوان هیچ‌کدام از اعضای خانواده آقای سرایداران و اسماعیلی شماره حساب و درخواستی مبنی بر دریافت کمک مالی اعلام نکرده‌اند.

روایتی تلخ و دردناک از حال و هوای این روزهای «آرتین»

خبرگزاری تسنیم نوشت: خبر کوتاه، اما وحشتناک بود؛ حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع)، هر چه زمان می‌گذشت غم و وحشت ناشی از این حادثه بیشتر و بیشتر می‌شد و نه تنها شهر شیراز و استان فارس بلکه کل ایران و حتی جهان را دربرمی‌گرفت.

کودک ۵ ساله‌ای که در این حادثه پدر و مادر و برادرش را از دست داد و امروز خودش و تنها خواهرش بازمانده‌های یک خانواده هستند. آرتین پس از گذشت چند هفته از حادثه هنوز بهانه پدر و مادر را می‌گیرد و با هر صدایی از جا می‌پرد و وحشت می‌کند از اینکه دوباره تیراندازی شده است.

بیشتر بخوانید: روایت تلخ خواهر آرتین از لحظه شنیدن خبر شهادت خانواده‌اش/ دیدن عکس برادر مجروح در تلویزیون

بیشتر بخوانید: عذرخواهی صدا و سیما بابت پخش گزارش شاهچراغ

برای اطلاع از وضعیت جسمانی آرتین که در میان اسباب بازی‌های خود سرگرم بازی است و تمایلی به گفتگو ندارد، گفت‌وگویی با فاطمه سرایداران خواهر آرتین انجام دادیم.

او درباره آخرین وضعیت جسمی برادر خود گفت: باتوجه به صدمه وارد شده به دست آرتین براساس نظر پزشکان، استخوان دست در حال رشد است، اما باید ۴ عمل دیگر برای رباط‌های دست انجام شود. آرتین هنوز سراغ پدر و مادرم را می‌گیرد و با توجه به اینکه برای او توضیح داده‌ایم که چه اتفاقی افتاده است، حادثه را به یاد می‌آورد.

سرایداران گفت: متأسفانه آرتین با هر صدایی که می‌آید بسیار می‌ترسد و می‌گوید صدای شلیک است و می‌خواهند تیراندازی کنند و با گریه آن مکان را ترک می‌کند! این در حالی‌ست که با مشاورین و روانشناسانی که از دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت و درمان استان، جلسات مشاوره برای آرتین برگزار می‌شود توصیه داشتند هنگام رفتن به حرم مطهر شاهچراغ (ع) و آرامگاه ابدی پدر، مادر و برادر خود، حتما باید حضور داشته باشند. اما آرتین ترس از رفتن به حرم را دارد و مدام به من می‌گوید اگر به حرم بروی کشته می‌شوی و دیگر برنمی‌گردی.

وی با اشاره به اینکه خودم و اطرافیانم با حال روحی بدی که داریم باید به گونه‌ای با آرتین رفتار کنیم تا آرتین حس دلتنگی نداشته باشد، ادامه داد: متأسفانه در فضای مجازی با موضوع جمع‌آوری کمک‌های نقدی از سوی افرادیکه خود را خاله یا دایی آرتین معرفی می‌کردند، مواجه شده‌ایم. این در حالی‌ست که هیچ شماره حساب و شماره همراهی در فضای مجازی برای کمک به آرتین اعلام نکرده‌ایم و این موضوع صحت ندارد و هرگونه اعلام شماره حساب را تکذب می‌کنم.

در این دیدار ابوالفضل خوش نژاد همسر فاطمه سرایداران و عباس اسماعیلی دایی آرتین ضمن تشکر و قدردانی از همه مسئولین به جهت دیدار و پیگیری از وضعیت آرتین هر گونه فرزند خواندگی و سرپرستی آرتین به فرد یا افراد دیگر را تکذیب کردند و این موضوعات را شایعه خواندند.

اسماعیلی گفت: مباحثی پیرامون نگهداری از آرتین و احتیاج به کمک مالی در فضای مجازی مطرح شده است، اما این موضوع را تکذیب می‌کنم و اعلام می‌کنم که به هیچ عنوان هیچ‌کدام از اعضای خانواده آقای سرایداران و اسماعیلی شماره حساب و درخواستی مبنی بر دریافت کمک مالی اعلام نکرده‌اند.

وی افزود: آرتین، پدر بزرگ، مادر بزرگ، خواهر و دایی دارد و هرگونه مباحث فرزندخواندگی و سرپرستی وی تکذیب می‌شود.

اسماعیلی ضمن قدردانی از مردم برای همدردی با خانواده سرایداران در این حادثه تلخ عنوان کرد: خواهر آرتین ۲۱ سال دارد و متأهل است و سرپرستی آن بر عهده خواهرش خواهد بود و باتوجه به اینکه او دانشجوی شهر تهران است، آرتین با خواهر خود زندگی خواهد کرد.

دایی آرتین در پایان سخنان خود از مسئولین نظام درخواست کرد تا انتقام خون این شهداء و تمام شهدایی که در حرم شاهچراغ (ع) به شهادت رسیدند، گرفته شود.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: آرتین و خواهر وی، سه عزیز خود را از دست داده‌اند و این غم بسیار بزرگی می‌باشد و نیاز است تا هر چه سریع‌تر اقداماتی که قرار است برای این دو فرزند شهید انجام شود، صورت بگیرد.

در این گزارش همچنین ابوالفضل خوش نژاد همسر فاطمه سرایداران در جهت درمان وضعیت جسمی آرتین در شهر شیراز از اساتید بزرگی همچون دکتر کوثری، دکتر گرامی، دکتر احمدی قدردانی کرد و گفت: دکتر اکبری به همراه تعداد دیگری از پرستاران هر شب برای تعویض پانسمان آرتین به منزل ما می‌آیند و باتوجه به اینکه محل سکونت من در تهران است و به همراه همسرم و آرتین به تهران می‌رویم تقاضا داریم با هماهنگی در تهران بتوانیم ادامه روند خدمات درمانی آرتین جهت بهبودی بهتر آن دریافت کنیم.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر