آمار دانش آموزان بازداشتی در همدان از زبان معاون استاندار

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدانتصریح کرد: البته باید اذعان کرد که تعداد معدودی از دانشجویان تحریک شدند و تحت تاثیر حرکت های شبکه های معناد قرار گرفتند.

آمار دانش آموزان بازداشتی در همدان از زبان معاون استاندار

حسن رضانیا در پاسخ به این سئوال که آیا دانشجویی در استان همدان نیز در بازداشت هست ، تصریح کرد که تنها برای شمار معدودی از دانشجویان که در اغتشاشات و آشوب های اخیر حضور می یافتند و یا در تجمع های اعتراضی شرکت داشتند برای آنها پرونده انضباطی در خود مراکز دانشگاهی تشکیل شده است و مسئولان هم با دقت در حال ارزیابی و بررسی این پرونده ها هستند.

وی یادآور شد: تحرکات و تلاش شبکه رسانه ای دشمن برای به میدان آوردن جوانان و نوجوان به ویژه دانش آموزان و دانشجویان که هدف و راهبرد اصلی آن بوده نیز تاکنون ناقص مانده است و ملت و نسل جوان نه تنها به خواسته آنها پاسخ مثبت ندادند بلکه بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب به دهن آنها زدند.

رضانیا تصریح کرد: البته باید اذعان کرد که تعداد معدودی از دانشجویان تحریک شدند و تحت تاثیر حرکت های شبکه های معناد قرار گرفتند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان تصریح کرد: بر این اساس برای افرادی که نقش لیدر و محوری داشتند بنا به ماموریت و رسالت کمیته انضباطی دانشگاه ها در این کمیته برای آنها پرونده تشکیل و در حال رسیدگی و بررسی به این پرونده ها هستند که تاکنون احکامی صادر نشده است.

رضانیا تاکید کرد: پس از گفت و گو و مصاحبه با دانشجویانی که تحت تاثیر فضای هیجانی و تحریکات قرار گرفتند آنها از این اقدام خود ابراز ندامت کرده و خواستار بازگشت به آغوش نظام را دارند.

آغوش نظام بر روی معترضان نادم باز است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با بیان اینکه آغوش نظام برای همه مردم در جای جای ایران اسلامی باز است، اظهار داشت: این کشور متعلق به همه مردم بوده و همه ایرانی ها صاحب کشور و نظام جمهوری اسلامی هستند.

رضانیا ادامه داد: حتی جوانانی که از روی ناآگاهی که تحت تاثیر تحرکات ورود کردند به این اعترض ها و اغتشاشات، اینها بچه های این کشور هستند و این مملکت متعلق به آنها است.

وی ادامه داد: آغوش کشور و نظام اسلامی برای هر آنکس که پشیمان و نادم باشد باز است و البته آن تعداد معدودی هم که نقش محوری در ناآرامی های اخیر داشتند بدانند که نظام اسلامی قاطعانه با آنها برخورد کرده و هیچگونه مدارا و مسامحه ای در این بخش نخواهیم داشت.

هدف دشمن تعطیل کردن مراکز آموزشی بود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: دانشگاه و آموزش و پرورش یکی از مراکز هدف معاندان و مخالفان نظام بود که با وجود فشار همه جانبه اما با همکاران مدیران آموزشی و مراکز علمی اجازه تعطیلی محل کسب علم و دانش داده نشد.

رضانیا تاکید کرد: هر چند دشمنان تعطیلی دانشگاه و مراکز آموزش را با جدیت دنبال می کردند اما هم اینک مراکز آموزشی فعالانه و بدون هیچگونه خدشه، خلل و توقف در کار آموزش و تربیت به وجود نیامد و این مراکز به حرکت رو به جلو و علمی کشور و استان ادامه دادند.

وی اضافه کرد: مسایل به جود آمده مانع از خدمات رسانی و حرکت رو با پیشرفت و توسعه استان نشده است و امروز عرصه کار، فعالیت تلاش با قوت در این استان ادامه دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: همدان روزهای اخیر میزبان شماری از گردشگران از کشورهای اروپایی بود که آنها پس از حضور در سطح شهر و بازدید از اماکن تفریحی، توریستی و تاریخی از وجود فضای امن حاکم در استان ابراز تعجب کردند.

رضانیا ادامه داد: بر اساس گفته آنها آنچه که در فضای مجازی و در تبلیغات دروغین شبکه های معاند درباره شرایط امنیتی ایران بیان و منعکس می شود با آنچه که در حقیقیت شاهد آن هستیم بسیار متفاوت است و هم اینک در همه جای ایران امنیت ، ثبات و آرامش حاکم شده است.

 

منبع: ایرنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر