هشدار ریزش ساختمان تامین اجتماعی در تبریز!

نصب بنر اخطار ریزش ساختمان شعبه یک بیمه تامین اجتماعی تبریز خبرساز شده است. در این زمینه مقامات توضیحاتی ارائه کرده‌اند.

هشدار ریزش ساختمان تامین اجتماعی در تبریز!

مدیر بحران شهرداری تبریز از احتمال ریزش ساختمان شعبه یک بیمه تامین اجتماعی در این شهر خبر داد.

مسعود حسن‌نژاد با تشریح موضوع نصب بنر در ساختمان شعبه یک بیمه تأمین اجتماعی تبریز، اظهار کرد: اخیراً و پس از حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان، وزیر کشور در بخشنامه‌ای خطاب به استانداران سراسر کشور، بر لزوم رعایت مقررات ملی ساختمان، ضوابط شهرسازی، ایمنی و اصول فنی و کنترل ساخت و سازها تاکید کرده و از آنها خواسته با استفاده از ظرفیت‌های قانونی ضمن برخورد با تخلفات ساختمانی، از بهره‌برداری ساختمان‌های ناایمن جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: کارگروهی در استان آذربایجان‌شرقی تشکیل شده که بر اساس دستورالعمل اجرایی، چند سازمان از جمله شهرداری تبریز عضو این کارگروه هستند که طبق چک‌لیست مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی، نسبت به پایش و ارزیابی ساختمان‌های بلندمرتبه اقدام می‌کند.

مدیر بحران شهرداری تبریز عنوان کرد: به دنبال بازدید کمیته کارشناسی این کارگروه از ساختمان شعبه یک بیمه تأمین اجتماعی تبریز و طبق نتیجه ارزیابی‌های صورت گرفته، مشخص شده که این ساختمان ناایمن بوده و باید تخلیه شود.

وی ادامه داد: پیش از این، از سوی سازمان تأمین اجتماعی نیز اعلام شده بود که از نظر کارشناسان این سازمان، ساختمان شعبه یک بیمه تأمین اجتماعی تبریز ناایمن است.

حسن‌نژاد گفت: شهرداری تبریز بر اساس این ابلاغیه و طبق وظایف خود، پیش از این نسبت به تخلیه ساختمان مذکور اخطاریه صادر کرده و سپس نسبت به نصب بنر اقدام کرده است.

وی یادآور شد: اکنون منتظر اعلام نظر مشاور سازمان تأمین اجتماعی در مورد مقاوم بودن ساختمان شعبه یک بیمه تأمین اجتماعی تبریز هستیم و این سازمان برای مقاوم بودن ساختمان مذکور باید تعهدنامه کتبی و محضری به شهرداری بدهد.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر