«بشار فائق» دانشجوی مضروب دانشگاه علوم پزشکی اهواز جان باخت + جزئیات

دانشجوی مضروب پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز درگذشت.

«بشار فائق» دانشجوی مضروب دانشگاه علوم پزشکی اهواز جان باخت + جزئیات

خبر گزاری مهر نوشت: بشار فائق (باراگائی)، دانشجوی مضروب پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که در درگیری با سارقان مجروح شده بود، درگذشت.

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز امروز سه شنبه (۱۷ آبان‌ماه) اعلام کرد؛ بشار فائق (باراگائی) دانشجوی واحد بین‌الملل این دانشگاه به رغم تلاش تیم‌های متعدد پزشکی بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز و انجام چندین عمل جراحی به دلیل شدت جراحات وارده متأسفانه دار فانی را وداع گفت.

بیشتر بخوانید: خودکشی دانشجوی ۲۰ ساله دانشگاه شیراز

این دانشجو چند روز پیش در پارکینگ شماره ۲ پارک ساحلی کیانپارس اهواز در درگیری با سارقان و بر اثر ضربات چاقو به شدت مجروح شده بود.

پیام رئیس علوم پزشکی اهواز برای درگذشت بشار فائق، دانشجوی اهوازی

ایسنا نوشت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز درگذشت بشار فائق (باراگائی) دانشجوی واحد بین‌الملل این دانشگاه را در پیامی تسلیت گفت.

در پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز آمده است:

«الَّذِینَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ‌

درگذشت جانکاه دانشجوی عزیزمان آقای بشار فائق (باراگائی) باعث تالم و تاثر خاطر اینجانب و همه همکاران گردید.

بدینوسیله مراتب تسلیت عمیق خود را به خانواده، بستگان، دوستان و جامعه دانشگاهی اعلام نموده و از درگاه ایزد منان برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان اجر توام با صبر جمیل مسالت می‌نمایم.

 دکتر محمد حسین سرمست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز»

واکنش عضو شورای شهر اهواز به درگذشت بشار فائق، دانشجوی پزشکی

ایسنا نوشت: رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر اهواز با اشاره به فوت دانشجوی واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اهواز در پی حمله سارقان در پارک ساحلی کیانپارس، خواستار استقرار نیروهای انتظامی برای ایجاد امنیت در این پارک شد.

احمد سراج با اشاره به بازدید تعدادی از اعضای شورای شهر و عوامل شهرداری از پارک ۴۲ هکتاری ساحلی کیانپارس، اظهار کرد: پوشش گیاهی و وسعت این پارک بسیار خوب است اما از نظر مبلمان شهری، سرویس‌های بهداشتی، زیبایی‌های پارک، وسایل بازی کودکان، امکانات ورزشی و روشنایی مشکل و نواقصی دارد که تذکر داده شد هر چه سریعتر این مشکلات اصلاح شوند.

وی افزود: حضور زیاد عرضه‌کنندگان قلیان در این پارک مشاهده شده است به گونه‌ای که اکثر نقاط پارک را در تصرف خود درآورده‌اند و این محدوده به پاتوقی برای این افراد تبدیل شده است.

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر اهواز گفت: عوامل شهرداری، پشتیبانی نکردن نیروی انتظامی برای برخورد با عرضه‌کنندگان قلیان را عنوان کرده‌اند و عوامل نیروی انتظامی نیز گفته‌اند علاوه بر شهرداری باید بهداشت نیز از این مساله شکایت کند.

سراج با بیان اینکه دستگاه‌های فرهنگی نیز باید در این زمینه ورود کنند، عنوان کرد: با توجه به اینکه عرضه قلیان در کنار مخاطرات فرهنگی و اجتماعی، بهداشت جامعه را به خطر می‌اندازد، از شورای تامین می‌خواهیم در این زمینه ورود کند.

وی با اشاره به فوت دانشجوی خارجی واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اهواز در پی حمله سارقان در این پارک و مضروب شدن وی با ضربات چاقو تصریح کرد: شب گذشته نیز شاهد حضور اراذل و اوباش در این پارک بودیم و مردم به شدت از این بابت معترض بودند. نکته قابل توجه این است که عوامل انتظامی و امنیتی در پارک حضور نداشتند در حالی که عوامل نیروی انتظامی باید در پارک و حاشیه بلوار ساحلی حضور پیدا کنند.

عضو شورای شهر اهواز افزود: این دانشجو به چه گناهی کشته شد؟ این دانشجو تنها نخواست اجازه دهد سارقان، گوشی موبایلش را به سرقت ببرند.

سراج با اشاره به احساس نا امنی خانواده‌های حاضر در پارک و مطالبه حضور نیروی انتظامی در پارک، بیان کرد: شهرداری آمادگی دارد در چند نقطه پارک، پایگاه‌های حضور نیروی انتظامی را ایجاد کند. بعد از این حادثه تلخ، انتظار داریم نیروی انتظامی به مطالبه بحق مردم یعنی حضور نیروی انتظامی در پارک پاسخ دهد.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر