آخرین وضعیت و تصویر جدید از «پیروز»

بدالی در رابطه با اینکه تیم فعلی نگهداری از پیروز نیز همراه او به توران می‌روند، توضیح داد: در این خصوص باید تصمیم‌گیری شود و هنوز چیزی مشخص نیست. ضمن اینکه ما در سایت تکثیر توران هم تیم خوبی داریم. پیروز به مرکز تکثیر می‌رود.

آخرین وضعیت و تصویر جدید از «پیروز»

غلامرضا ابدالی، سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با دلیل انتقال «پیروز» به «پارک ملی توران» اظهار کرد: رسالت سازمان حفاظت از محیط زیست این است که گونه‌ها را در زیستگاه اصلی خودشان حفظ کند، لذا هرگونه‌ای که در شرایط تکثیر و در اسارت نگهداری شود باید یک روز به زیستگاه اصلی خود برگردد.

وی ادامه داد: اگر قرار بود که پیروز تا آخر به شکل دست‌آموز تربیت شود، دیگر چه فرقی با یک گربه اهلی داشت؟ هدف اصلی ما این است که همه گونه‌ها به زیستگاه اصلی خود برگردند و پیروز هم از این قاعده مستثنا نیست. به همین جهت بود که ما پیروز را از یک اتاق به فضای باز پارک پردیسان بردیم تا به حضور در محیط طبیعی عادت کند.

سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اگر همه چیز به خوبی پیش برود، انتقال پیروز به پارک پردیسان اواخر فرودین ماه سال ۱۴۰۲ اتفاق می‌افتد. پیروز در پارک ملی توران تحت نظارت افراد صاحب‌نظر و متخصص زندگی می‌کند و امیدواریم که بتوانیم خوی طبیعی و توانایی زندگی در طبیعت را به او برگردانیم.

ابدالی در رابطه با اینکه تیم فعلی نگهداری از پیروز نیز همراه او به توران می‌روند، توضیح داد: در این خصوص باید تصمیم‌گیری شود و هنوز چیزی مشخص نیست. ضمن اینکه ما در سایت تکثیر توران هم تیم خوبی داریم. پیروز به مرکز تکثیر می‌رود و قرار نیست در طبیعت توران رهاسازی شود./ تسنیم

پیروز توله یوز ایرانی

دیگر رسانه ها

ارسال نظر