خبر فوری:

هشدار! خطری که در کمین والدین و دانش‌آموزان است

شهروندان فریب تبلیغات اغواکننده‌ی فضای مجازی را نخورند و آگاه باشند ارزانی بی‌دلیل می‌تواند یکی از ترفند‌های مجرمین اینترنتی باشد.

هشدار! خطری که در کمین والدین و دانش‌آموزان است

رئیس پلیس فتای پایتخت از شناسایی و کشف پرونده با موضوع برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب شهروندان با ترفند فروش نوشت‌افزار ارزان‌قیمت خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: شخصی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد حدود پانصد میلیون ریال بصورت غیرمجاز از حساب بانکی ایشان برداشت شده است، در همین خصوص پرونده اولیه تشکیل شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی در اظهاراتش عنوان کرد با یک سایت فروش نوشت افزار در فضای مجازی برخورد کردم که با قیمت پایین‌تر از بازار اقدام به فروش می‌کرد، وسوسه شدم و جهت خرید از طریق درگاه بانکی موجود در داخل سایت اقدام کردم و پس از وارد کردن اطلاعات حساب کاربری خود با تراکنش ناموفق مواجه شدم و پس از لحظاتی تمام موجودی حساب بانکی ام خالی شد.

وی افزود: بلافاصله پس از اخذ اظهارات شاکی موضوع در دستور کار قرار گرفت و تحقیقات پرونده آغاز شد و کارشناسان پلیس فتا با بهره گیری از روش‌های علمی و سایبری موفق به شناسایی مجرم و دستیابی به اطلاعات هویتی وی شده و متوجه شدند سارق با ایجاد یک سایت جعلی فروش نوشت افزار در آستانه بازگشایی مدارس و ایجاد درگاه جعلی اقدام به سرقت اطلاعات حساب بانکی مراجعه کنندگان می‌کند.

این مقام مسئول بیان کرد: پس از محرز شدن هویت مجرم برای پلیس و جمع آوری مستندات کامل و جامع، پرونده وارد مرحله عملیاتی شد و پس از تشریفات قضایی متهم در محل اختفای خود در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل شد.

سرهنگ گودرزی ادامه داد: این شیاد اینترنتی پس از حضور در پلیس فتا لب به اعتراف گشود و اظهار داشت با راه اندازی یک سایت فروش نوشت افزار و یک درگاه جعلی از بیش از ۱۹ نفر از شهروندان بیش از پنج میلیارد ریال کلاهبرداری کردم.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: فریب تبلیغات اغواکننده‌ی فضای مجازی را نخورند و آگاه باشند ارزانی بی‌دلیل می‌تواند یکی از ترفند‌های مجرمین اینترنتی باشد. جهت ورود به اینترنت بانک خود نیز حتی المقدور از سرچ در موتور‌های جستجوگر خودداری کنند و حتما از صحت آدرس وارد شده اطمینان حاصل کرده و هرگونه مورد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا با کارشناسان درمیان بگذارند./ باشگاه خبرنگاران

دیگر رسانه ها

ارسال نظر