خبر فوری:

هشدار مهم به زائران اربعین درباره گرمای 50 درجه و ازدحام در مرزها

زائران حسینی به شایعاتی که در فضای مجازی درباره عبور از مرز‌ها مطرح می‌شود توجه نکنند، تاکید ستاد اربعین بر مراجعه نکردن به مرزهاست.

هشدار مهم به زائران اربعین درباره گرمای 50 درجه و ازدحام در مرزها

سیدمجید میراحمدی، رییس ستاد مرکزی اربعین روز شنبه، ۱۹ شهریور بار دیگر از مردم خواست که برای زیارت اربعین از مراجعه به مرز‌ها پرهیز کنند تا شرایط برای تردد زائران فراهم شود. 

سیدمجید میراحمدی صبح شنبه در گفتگو با شبکه خبر این اظهارات را بیان کرد و گفت: زائران حسینی به شایعاتی که در فضای مجازی درباره عبور از مرز‌ها مطرح می‌شود توجه نکنند، تاکید ستاد اربعین بر مراجعه نکردن به مرزهاست. محدودیت‌ها همچنان ادامه دارد و چشم‌اندازی برای تغییر نیست، زائران از سفر منصرف شوند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور تاکید کرد که شرایط به‌گونه‌ای نیست که زائران به مرز‌ها مراجعه کنند، گرمای بالای ۵۰ درجه شرایط را سخت کرده است.

آماده نبودن زیرساخت‌های مناسب در خاک عراق برای انتقال زائران اربعین به شهر‌های زیارتی سبب شد تا از روز جمعه ستاد اربعین با هدف حفظ سلامت زوار مرز‌های شش گانه با عراق را ببندد.

بیشترین سفر زائران اربعین به کشور عراق مربوط به سال ۹۸ و اولین سال لغو روادید میان دو کشور است که جمعیتی نزدیک به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را شامل می‌شد؛ اما بنابر آمار دستگاه‌های ذیربط تاکنون و بیش از یک هفته مانده به اربعین حسینی، حدود ۲ میلیون ۵۰۰ هزار نفر از مرز‌های مختلف وارد عراق شده اند.

بر اساس پیش بینی‌های حدود یک میلیون ۵۰۰ هزار نفر در پشت مرزها، در مسیر حرکت به سمت مرز و با قصد حضور در مراسم اربعین حسینی حضور دارند که افزایش تعداد به بیش از ۴ میلیون زائر را رقم خواهد زد./ ایرنا

حجم ویدیو: 650.43K | مدت زمان : 00:00:33

دیگر رسانه ها

ارسال نظر