خبر فوری:

ماجرای عجیب دختر شیرازی در پاساژ معروف | دختر جوان کجاست؟

اشک می‌ریزد و از مردم، پلیس، هنرمندان و ورزشکاران می‌خواهد که به او کمک کنند. پدر میانسالی که حالا ۴۵ روز است، هیچ خبری از دختر جوانش ندارد. کلیپ اشک‌های دردناک این پدر حالا در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌چرخد. همه در جست‌وجوی سما هستند. دختر ۲۲ ساله‌ای که برای خرید به یک پاساژ در شیراز رفت، ولی هرگز بازنگشت...

ماجرای عجیب دختر شیرازی در پاساژ معروف | دختر جوان کجاست؟

 هیچ سرنخی در دست نیست. هیچکس از او خبر ندارد. حالا پدرش در ویدیویی تلخ و دردناک، از مردم خواهش می‌کند که به دنبال دخترش بگردند. تنها خواهرش ۴۵ روز تمام، وجب‌به‌وجب خیابان‌های شیراز را گشت تا شاید ردی و نشانه‌ای از سما پیدا کند، ولی هیچ اثری از او نیست.

سمای ۲۲ ساله، ۴۸ روز است که گم شده است. پدرش با اشک می‌گوید هر روز به آگاهی می‌روم، به دادستانی می‌روم، فقط می‌گویند صبر کن. مگر گوشی یا موتور و ماشین گم کرده‌ام؟! سما با عمه و مادرش قرار خرید می‌گذارند ولی سما برای فروش قطعه‌ای طلا از آنها جدا می‌شود و دیگر به منزل برنمی‌گردد

 

سالومه، خواهر سما، در حالی که اشک می‌ریزد و حال‌ و روز خوشی ندارد، در گفت‌وگو با خبرنگار «شهروند» جزئیاتی از این ماجرای غم‌انگیز را روایت می‌کند:

خواهرتان دقیقا چه روز و کجا ناپدید شد؟

ما ساکن اصفهان هستیم. چند روز بود برای سفر به شیراز و خانه عمه‌ام رفته بودیم. قرار بود همان شب یا فردا صبحش همگی راه بیفتیم و به اصفهان برگردیم. روز 25 تیرماه بود. سما ساعت 7:20 عصر، از خانه بیرون رفت تا برای خودش یک سری وسیله شخصی بخرد. به پاساژی در خیابان معالی‌آباد شیراز رفت. یکی دو ساعت بعد، حدود ساعت یک‌ربع به 10 بود که سما خبر داد، در حال برگشتن به خانه است و یک ربع دیگر می‌رسد. پس از آن گوشی‌اش خاموش شد و دیگر هیچ خبری از او نداریم.

آخرین وقتی که تماس گرفت، دقیقا چه گفت؟

اول وقتی رسید، از آنجا با ما تماس گرفت. ما هم داشتیم با او هماهنگ می‌کردیم که چه زمانی به اصفهان برگردیم. اینکه آیا امشب می‌رسیم یا صبح زود برگردیم. راجع به این مسائل صحبت کردیم و او گفت برود خریدش را بکند و زود برگردد. در اولین تماس، صدای همهمه می‌آمد. مشخص بود که در خیابان است. تا اینکه ساعت یک ربع به 10 تماس گرفت و گفت که دارد برمی‌گردد. این بار صدای همهمه نمی‌آمد. انگار سوار تاکسی شده بود.

به کسی مظنون نیستید؟

تمام دوربین‌های مداربسته آن محل را بررسی کردیم. دوربین‌ها نشان می‌دهد که سما به تنهایی از خیابان گذشته و وارد پاساژ می‌شود. انگار یک نفر او را تعقیب می‌کند. حتی وقتی سما وارد یک مغازه می‌شود، او می‌ایستد و داخل مغازه را نگاه می‌کند. تا یک مسافتی هم دنبالش می‌رود و دیگر دوربین‌ها قطع می‌شود، اما نمی‌دانیم او چه کسی است. حتی نمی‌دانیم دستگیر هم شده یا نه؛

تا الان کسی هم به عنوان مظنون دستگیر شده؟

بله. انگار دو سه نفر را دستگیر کردند. ولی اصلا به ما اطلاعات نمی‌دهند. نمی‌دانیم این افراد چه کسانی هستند. فقط می‌دانم یک نفر از آنها همان راننده تاکسی است که سما را به معالی‌آباد شیراز برده بود. گویا از او تحقیق می‌کنند که ببینند دوباره همان فرد، او را بازگردانده یا نه. در کل هنوز هیچ چیزی مشخص نیست. البته پلیس آگاهی در این زمینه زحمت زیادی می‌کشد و به صورت جدی پیگیر این ماجراست.

یعنی هیچ آثار یا سرنخی هم پیدا نشده است؟

نه اصلا. هیچ سرنخی در دست نیست. سما تا زیر پل معالی‌آباد می‌رود و دیگر هیچ نشانه‌ای از او یافت نمی‌شود.

سما با فردی در ارتباط نبود یا خواستگاری که به او مظنون شوید؟

او یک خواستگار دارد که اصلا در ایران نیست. الان هم حال او از همه ما بدتر است. مطمئنیم که کار او نیست. سما با هیچ فرد دیگری در ارتباط نبود.

امکانش نیست که خودش به جایی رفته باشد؟

سما چنین دختری نبود. او با خانواده رابطه صمیمی داشت. حتی اگر با پسری آشنا می‌شد به‌خصوص به مادرم بلافاصله اطلاع می‌داد. اصلا اینطور نبود که در خانه محدود باشد یا با کسی اختلاف داشته باشد. او حتی اگر نیم‌ساعت هم می‌خواست بیرون برود، خودش اطلاع می‌داد. امکان ندارد خودش جایی رفته باشد. چون حتی اگر به فرض که رفته باشد، آخرین بار چرا تماس گرفت و گفت که یک ربع دیگر می‌رسد. چرا در شیراز باید برود و دیگر برنگردد. آن هم شبی که قرار بود به اصفهان برگردیم. برای همین اصلا احتمالش نیست که خودش جایی رفته باشد.

آخرین بار چه لباسی پوشیده بود؟

یک سارافون مشکی همراه با مانتوی مشکی، روسری سبز و سفید و یک کیف سفید هم داشت.

خواهرتان درس می‌خواند؟

بله. سال سوم رشته روان‌شناسی تربیتی بود.

شما چند خواهر و برادر هستید؟

ما دو خواهریم و یک برادر کوچک‌تر هم داریم. من ازدواج کردم. سما به همراه برادرم با خانواده زندگی می‌کرد.

الان حال و روز خانواده چطور است؟

همه نابود شده‌ایم. هر روز اشک می‌ریزیم. مادر و پدرم دیگر توانی برایشان نمانده است. امید دارند و چشم انتظارند که شاید خبری از سما شود. دیگر نمی‌دانیم باید چکار کنیم. من خودم هرجایی که فکرش را کنید رفتم و گشتم. 45 روز تمام در شیراز ماندم. هر روز و هر شب از خانه بیرون می‌زدیم و در جست‌وجوی سما بودیم. وجب‌به‌وجب شیراز را گشتیم. ولی هیچ خبری نیست.

سما رفته بود چه چیزی بخرد؟

می‌خواست قبل از برگشت به اصفهان چند وسیله شخصی بگیرد. مثلا یک گوشواره کوچک داشت، رفت آن را عوض کند.

طلا هم همراهش بود؟

نه. ولی بدلیجاتی که شبیه به طلا باشد زیاد داشت.

الان درخواست شما چیست؟

اینکه مردم و هنرمندان کمک‌مان کنند تا سما را پیدا کنیم. مگر می‌شود که هیچ خبری از او نباشد. ما داریم دیوانه می‌شویم. هیچ آثاری از او نیست. حداقل پلیس تصاویر دوربین‌های ماهواره‌ای را بررسی کند. هر هزینه‌ای هم داشته باشد خودمان پرداخت می‌کنیم. فقط از این وضعیت خلاص شویم. ما 45 روز است که زندگی نداریم و حال‌مان خوش نیست

جزئیات ناپدید شدن دختر مسافرِ ۲۲ساله در شیراز

در پی ناپدید شدن دختر ۲۲ ساله اصفهانی در شیراز، سرپرست دادسرای جنائی و جرائم امنیتی شیراز گفت: از لحظه دریافت گزارش مبنی بر عدم مراجعه نامبرده به منزل و تشکیل پرونده در مرجع انتظامی دستورات قضایی ویژه‌ای جهت پیگیری موضوع صادر شد.

تسنیم نوشت: در پی ناپدید شدن دختر ۲۲ ساله اصفهانی در شیراز، سرپرست دادسرای جنائی و جرائم امنیتی شیراز گفت: از لحظه دریافت گزارش مبنی بر عدم مراجعه نامبرده به منزل و تشکیل پرونده در مرجع انتظامی دستورات قضایی ویژه‌ای جهت پیگیری موضوع صادر شد.

در پی انتشار خبر و کلیپی از ناپدید شدن یک دختر ۲۲ ساله در شیراز معاون دادستان مرکز استان و سرپرست دادسرای جنائی و جرائم امنیتی شیراز گفت: از لحظه دریافت گزارش مبنی بر عدم مراجعه نامبرده به منزل و تشکیل پرونده در مرجع انتظامی دستورات قضایی ویژه‌ای جهت پیگیری موضوع صادر شد.

افشین محمدی دره شوری با بیان اینکه پرونده قضایی تحت نظر بازپرس شعبه ۱۳ دادسرای ویژه رسیدگی به امور جنایی و جرائم امنیتی شیراز در حال تحقیقات است بیان داشت: تا کنون سه نفر در این خصوص بازداشت شده اند که دو نفر به دلیل ارائه دلایل مثبت بی گناه و با رفع ظن آزاد شده و یک نفر کماکان در بازداشت به سر می‌برد.

وی افزود: اقدامات پلیسی و اطلاعاتی با نظارت مقام قضایی همچنان ادامه دارد و همه دستورات لازم قضایی به ضابطین در جهت باز شدن گره این پرونده صادر شده است.

وی با بیان اینکه اطلاعیه‌های صادر شده توسط خانواده این دختر ۲۲ ساله می تواند کمک شایانی به مرجع انتظامی برای پیگیری پرونده نماید، گفت: آنچه مسلم است همه توان پلیس و مقام قضایی معطوف به یافتن فرد گمشده است اما همکاری خانواده و مطلعین می تواند سرعت به نتیجه رسیدن تحقیقات را افزایش دهد.

گفتنی است قریب ۴۲ روز قبل یک دختر ۲۲ ساله اصفهانی که به همراه خانواده خود به شیراز سفر کرده بود آخرین بار در معالی آباد شیراز ناپدید و تا کنون خبری از وی در دست نیست.

دیگر رسانه ها

 • سانیار

  سلام انشلا که پیدا بشه به خانواده محترمتام خوشحال باشند انشلا که هیچ وقت این اتفاقات نیافتد چون نیر وانتظامی آگاهی وبسیج قوی هستند که انشالله پیدا بشه

 • امین

  ما مردم شیراز،همه ناراحت از این موضوع هس تیم و همه دارن برای پدر ومادر این دختر د عا میکنن که هرچه زودتر خداکمک کنه که سرن خی پیدا بشه از این دختر که واقعااا دردنا که یا خدا خودت کمک این خانواده کن که هرچ ه زودتر دخترشون پیدا بشه به ولا قسم هرلح ظه که این خبرو میبینم تمام‌ وجودم آتیش م یگیره فقط میتونم دعا کنم کاری از دستمون ساخته نیست فقط وفقط همون تاکسی که موقع ب رگشت سوارش کرده مهمه شاید کسی شاید هم ما شین بهش زده از ترس سوارش کرده چی بگم ولا گیج شدم این بچه غیب شده

 • امیر

  کلید حل این معما در دستان دوستش هست ، از قبل خبرایی بوده که فقط دوست این دختر در جریان بوده قطعا تنها کسی هست که می‌تونه کمک کنه ، یا حق

 • محدثه

  ایشالا هرچه زودتر پیدا بشه الهی آمین 😭😭

 • ناشناس

  انشاالله پیدا میشه خداوند به خانواده اش صبر بده خیلی ناراحت شدم

 • یوسف

  امیدوارم بحق بزرگواری خداوند
  و به حرمت اربعین امام حسین علیه السلام وبحق ت مام
  ائمه ی اطهار علیه السلام
  هرچه زودتر دخترتان پیدا بشود وخبر پید ا شدنش بدهند
  تا آنهایی هم که نارح ت هستند خوشحال بشوند
  الهی آمین
  🌹🙏🙏🙏🌹

 • محسن

  الهی به حق این اربعین حسینی پیدا بشه خیل ی پدرش گناه داره آدم جیگرش میسوزه..

 • ابوالفضل

  خدایا میبینی و بینایی

 • ع خ

  می‌شود این را برای گمشده در گوگل جستجو کرد=ذکر پیدا شدن گمشده

 • ناشناس

  یاامام حسین که دخترا پیدا بش منواقعان نارحت شدم

  • ناشناس

   خداکمکش کند

 • نهال

  خیلی عجیب مگه میشه دوما ازش خبرنباشه.....

 • نهال

  فقط میتونم بگم خداب خانوادش صبر بده..... درکشون میکنم سخته بلاتکلیفی....

 • ناشناس

  امیدوارم به حق پنج تن که زودتر پیدابشن د ل این خونواده بدبخت غریب شاد بشه خدایا ف قط خودت کمکشون کن

 • ناشناس

  ان شاالله که هرچه زودتر پبدا بشه خداوند به پدرومادرش صبربده

 • محمد

  خداوند صبربده به خانوادش یاامام حسین

 • شکیلا

  خدایا خودت کمک کن هرچی زوتر پیدا بشه

 • زهرا

  امیدوارم هرچه زودترپیدابشه به حق خداوندی خدا.خدایاتودستشون وبگیرتوکمکشون کن الهی امین

 • ناشناس

  گشت ارشاد را دریابید

 • زهرا

  در ابتدا خانواده و شبکه های مجازی خیلی پیام و گزارش از گم شدن ایشان میدادند اما مدتیه هیچ خبر تازه ای از این دختر گمشده نیست ان‌شاءالله که پیدا شده باشد، شاید خودش برگشته خونه و خانواده ترجیح میدهند که دیگه خبر ساز نشوند

ارسال نظر