یک محیط‌بان در آتش جان باخت

بروز آتش در اتاقک محیط‌بانی این منطقه حفاظت شده، شب گذشته حوالی ساعت ۲۱ رخ داد که به‌رغم تلاش نیرو‌ها و انتقال مصدومان به بیمارستان، «حشمت‌الله ملکی» از محیط‌بانان تلاشگر این سازمان به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

یک محیط‌بان در آتش جان باخت

بر اثر آتش‌سوزی اتاقک محیط‌بانی در منطقه حفاظت‌شده خانگرمز تویسرکان استان همدان یک محیط‌بان جان باخت و یک محیط‌بان دیگر هم مصدوم شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: بروز آتش در اتاقک محیط‌بانی این منطقه حفاظت شده، شب گذشته حوالی ساعت ۲۱ رخ داد که به‌رغم تلاش نیرو‌ها و انتقال مصدومان به بیمارستان، «حشمت‌الله ملکی» از محیط‌بانان تلاشگر این سازمان به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

مریم محمدی افزود: «حامد مومیوند» دیگر محیط بان این سازمان نیز براثر جراحات وارده ناشی از آتش در بیمارستان بعثت شهر همدان بستری شده است.

به گفته او، این آتش سوزی زمان بیتوته محیط بانان در منطقه حفاظت شده خانگرمز و حین انجام وظیفه و ماموریت روی داده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه براساس بررسی‌های اولیه انجام شده علت وقوع این سانحه، انفجار کپسول گاز در اتاقک محیط‌بانی منطقه گزارش شده است، افزود: با توجه به اینکه اتاقک محیط‌بانی در ارتفاعات و بالای کوه قرار دارد، یگان حفاظت محیط زیست به اتفاق نیروی انتظامی در حال بررسی علت وقوع حادثه هستند.

منطقه حفاظت شده خانگرمز با وسعت بیش از ۷۹ هکتار در فاصله ۳۰ کیلومتری غرب شهرستان تویسرکان، ۲۵ کیلومتری شرق شهر اسدآباد و در سمت جنوب غربی همدان و شمال غربی شهر فرسفج قرار گرفته است.

این منطقه از سال ۱۳۶۳ به عنوان منطقه شکار ممنوع اعلام و در سال ۱۳۸۰ به منطقه حفاظت شده ارتقای سطح یافت.

وسعت مناطق حفاظت شده استان همدان ۶۲ هزار هکتار است./ باشگاه خبرنگاران

دیگر رسانه ها

کدخبر: 38375

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر