خبر فوری:

اقدام عجیب شهرداری یاسوج | تخلیه زباله جلوی تامین اجتماعی + عکس

شهرداری یاسوج ۱۴۰۱ انبوهی از زباله را جلوی سازمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تخلیه کردند.

شهرداری یاسوج صبح روز سه شنبه ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۱ انبوهی از زباله را جلوی سازمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تخلیه کردند.

"رسول چراغ سحر"، مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تخلیه زباله جلوی این اداره به هر دلیلی ناپسند و کار غیراخلاقی است و سلامت شهروندان و ارباب رجوع را به خطر می‌اندازد.

وی بیان اینکه شهرداری از ما مطالبه دارد و ما نیز از شهرداری مطالبه داریم، اظهارکرد: شهرداری ۲۳ میلیارد تومان به تامین اجتماعی و تامین اجتماعی ۶ میلیارد تومان عوارض به شهرداری بدهکار است.

چراغ سحر عنوان کرد: پس از صدور رای مبنی بر بسته شدن حساب شهرداری به دلیل پرداخت نکردن بدهی شهرداری، با توافقی که شب گذشته با مدیرکل امور شهری استانداری انجام شد و با توجه به بحران بارشهای سیل آسا طی چند روز اخیر، از این کار صرفه نظر شد.

واکنش شهردار یاسوج نسبت به تخلیه زباله ها در جلوی ساختمان تامین اجتماعی 

 شهردار یاسوج نسبت به تخلیه زباله ها در جلوی درب ساختمان تامین اجتماعی شعبه یاسوج واکنش نشان داد.

نستهن مقدم گفت: این حرکت دستور مدیریتی نبود بلکه حرکت خودجوش توسط کارگران پاک بند بود که به صورت شبانه روزی برای شهر زحمت می کشند و پس از این که مطلع شدن تامین اجتماعی حسابهای شهرداری را بسته، اقدام به این کار کردند.

وی افزود: این اقدام یک حرکت خودجوش بود که به محض اطلاع معاون خدمات شهری و اینجانب دستور به پاکسازی محل و جمع آوری زباله ها را دادیم اما پاکبانان از جمع آوری و پاکسازی محل امتناع کردند که با استفاده از نیروها و ماشین آلات سایر حوزه ها اقدام به این کار کردیم.

شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: بستن حسابهای شهرداری و صدور حکم قضایی برای شهرداری را تحریک آمیز و نا سپاسی نسبت به خدمات و نیروهای شهرداری می دانم.

مقدم تصریح کرد: تامین اجتماعی خانه دوم خود می دانیم و تامین اجتماعی در صورتی نبود کارگران و حقوق بگیران کارگری، موجودیت نخواهد داشت اما مدیران تامین اجتماعی نیز باید سعی کنند که احساسات پاک کارگری را مدیریت کنند.

وی ادامه داد: بستن حسابهای شهرداری و صدور حکم قضایی برای شهرداری در شرایط تحصیل اقدام تحریک آمیز بوده که باعث ناراحتی نیروهای پاکبان شهرداری شد.

شهردار یاسوج عنوان کرد: این حرکت تامین اجتماعی درست و مدبرانه نبود، متاسفانه طی دو سال اخیر بیش از ۱۰ بار تامین اجتماعی اقدام به برداشت از حساب شهرداری و بستن حسابهای شهرداری کرده بود در حالی‌که اگر محاسبه ای درست از سوی دستگاه های نظارتی شود مطالبات شهرداری از مطالبات تامین اجتماعی بیشتر است.

مقدم تاکید کرد: جلساتی با مدیرکل تامین اجتماعی و معاونت‌های این نهاد در استان داشته ایم اما تصمیمات اتخاذ شده توسط شعبه و کارشناسان نادیده گرفته می‌شود که این اقدام را در پی داشت.

وی ادامه داد: اقدام تخلیه زباله جلوی ساختمان تامین اجتماعی باعث شده که جای شاکی و متشاکی عوض شود تامین اجتماعی در جلسات قول برطرف شدن این مسئله را داد اما در در حالی که شهرداری درگیر سیل بوده، حساب‌هایش بسته می شوند و حکم بازداشت قضایی برای این نهاد صادر می شود.

شهردار یاسوج گفت: باید مطالبات احساس شود و صرفاً گزارشات کارشناسان و اکتفاء نشود.

مقدم عنوان کرد: شهرداری آرای قضایی خود را علیه تامین اجتماعی پیگیری می‌کند، ما احساسات کارگران شهرداری را درک می کنیم و حامی کارگران شهرداری نیز خواهیم بود.

وی تصریح کرد: تامین اجتماعی ادعا می کند ۲۳ میلیارد تومان از شهرداری یاسوج طلب دارد در حالی که مطالبات شهرداری دو تا سه برابر میزان است که تامین اجتماعی اعتقاد دارد.

شهردار یاسوج ادامه داد: معتقدیم که شهرداری از تامین اجتماعی ششم میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان طلبکار است و تامین اجتماعی نیز یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تا ۲ میلیارد تومان از شهرداری طلب دارد.

مقدم اظهار کرد: تذکرات لازم به کارگران و عاملان تخلیه زباله جلوی ساختمان تامین اجتماعی داده می‌شود و از طریق کمیته انضباطی میزی موضوع بررسی خواهد شد تا اخذ مطالبات از این به بعد بصورت قانونی روند خود را طی کند.

 

دیگر رسانه ها

  • باز نشسته تامین اجتماعی

    حق به حقدار می رسد.
    دولت رئیسی بر ای اولین بار بعد از ۴۳سال قانون شکنی کرد . حق ما بازنشستگان تامین اجتماعی ۳۸درصد +پانصد هزار تومان میباشد.
    چرا ده درصد؟

ارسال نظر