خبر فوری:

خوزستان محاصره شد/ مراجعه بیش از 500 نفر به بیمارستان

وقوع پدیده وقوع گرد و غبار در خوزستان و مراجعه بیش از 500 نفر به مراکز درمانی و از طرف هجوم سیل به این کشور در کنار روند صعودی آمار مبتلایان به کرونا در این شهر، همگی حاکی از این است که خوزستان توسط انواع بلاهای طبیعی محاصره شده است.

حبیب حی‌بر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در پی وقوع پدیده وقوع گرد و غبار از ۸ تا  ۹ مردادماه، ۵۴۱ نفر با علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان مراجعه کردند.

به گزارش عرشه آنلاین، وی افزود: ۴۸۹ نفر از این افراد به صورت سرپایی درمان و ۱۹ نفر در بخش‌های عادی بیمارستان‌ها بستری شدند. ۳۳ نفر نیز در بخش‌های ویژه بستری شده‌اند.

آمار مربوط به بیماران ناشی از گرد و غبار در شرایطی اعلام می‌شود که سیل نیز به این شهر هجوم آورده کما اینکه، امیر عباس نجفی با اشاره به امدادرسانی هلال‌احمر به بیش از ۴۶ خانوار آسیب‌دیده از فعالیت سامانه مانسون در خوزستان، اظهار کرد: تاکنون مناطق شهری سرقنات و روستاهای قلعه سرخه آبله نوترکی، کلدوزخ ۲، خنگ اژدر، علی نظر و دره اشکفت در شهرستان ایذه، از شهرستان اندیکا مناطق لبد بازفت، شلال و دشتگل، منطقه شیمبار و منطقه قلعه زراس، در شهرستان باغملک بخش صیدون، امام‌زاده عبدالله، تنگ سری و  منگار، در قلعه تل پنج کرد، از شهرستان آغاجاری مناطق سرجولکی، شهرک حر و جولکی، در شهرستان گتوند عشایر حاشیه روستای سله چین (بنه عوضعلی)، آبید علی باز، چغاله، بخش عقیلی، کیارس، عشایر بخش‌های مرکزی و حتی در شهرستان لالی بخش‌های مرکزی و ابوالفارسی و در شهرستان بهبهان بخش مرکزی و تشان به همت نجاتگران هلال احمر و با تلاش شبانه‌روزی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: در امدادرسانی‌ها اقلامی نظیر چادر اسکان اضطراری، پتو، موکت، ست ظروف، نایلون‌های پوششی، بسته‌های حاوی مواد شوینده و بهداشتی، کلمن‌های آب و همچنین بسته‌های تغذیه اضطراری ۷۲ ساعته و مواد غذایی شامل برنج، قند و شکر، حبوبات و کنسروجات بین متاثرین از این پدیده جوی توزیع شده است.

نجفی گفت: امدادرسانی‌های نجاتگران جمعیت هلال احمر استان خوزستان ادامه دارد.

منبع: ایسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر