خبر فوری:

متروهای تهران، اصفهان و شیراز تعطیل شدند | چرا متروها تعطیل شدند|

متروهای تهران، اصفهان و شیراز تعطیل شدند؟ چرا متروها تعطیل شدند؟احتمال ورود سیل به متروی تهران هست؟

متروهای تهران، اصفهان و شیراز تعطیل شدند؟ چرا متروها تعطیل شدند؟احتمال ورود سیل به متروی تهران هست؟

بعد از بارش روز گذشته در تهران و سیل امامزاده داود، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از آماده‌باش سه روزه در تهران خبر داد.  ستاد مدیریت بحران شهرداری شیراز نیز اعلام کرد: متروی این کلانشهر امروز جمعه هفتم مردادماه از ساعت ۱۴ تعطیل است و به شهروندان خدمت‌رسانی نخواهد داشت.

سیل در تهران و امامزاده داود تاکنونی خسارات و تلفاتی در پی داشته است. سیل امامزاده داود تا کنون ۶ کشته و ۱۴ مفقودی بر جای گذاشته است.در فیروزکوه اما شرایط بدتر گزارش شده است. تا لحظه تنظیم این گزارش در فیروزکوه ۹ نفر جان باختند و ۱۶ شهروند نیز مفقود شده‌اند.۱۸ استان ایران درگیر سیل تابستانی شده‌اند و پیش‌می‌شود روند بارش‌ها همچنان ادامه داشته باشد. به همین منظور در اکثر استان‌ها حالت آماده‌باش ایجاد شده است.

متروی اصفهان ‌تعطیل شد

 

با اعلام روابط عمومی مترو منطقه اصفهان، فعالیت متروی این شهرستان به دلیل شرایط جوی نامناسب و بحرانی امروز تعطیل است.

 روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان اعلام کرد، با توجه به شرایط جوی نامناسب پیش‌بینی شده اداره کل هواشناسی اصفهان، مبنی بر تشدید فعالیت سامانه مونسونی در استان و رگبار شدید باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی در استان و احتمال  آب‌گرفتگی معابر و گذرگاه‌های عبوری و تاثیر در کیفیت تردد شهروندان، بهره‌برداری و ارائه خدمات مترو به شهروندان در روز جمعه ۷ مردادماه جاری تعطیل اعلام می‌گردد.

متروی شیراز تعطیل شد

 ستاد مدیریت بحران شهرداری شیراز اعلام کرد: متروی این کلانشهر امروز جمعه هفتم مردادماه از ساعت ۱۴ تعطیل است و به شهروندان خدمت‌رسانی نخواهد داشت.

 ستاد مدیریت بحران شهرداری شیراز اعلام کرد، متروی این کلانشهر امروز جمعه هفتم مردادماه از ساعت ۱۴ تعطیل است و به شهروندان خدمت‌رسانی نخواهد داشت.

این تصمیم در پی هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارش باران و جهت حفظ ایمنی شهروندان اتخاذ شده است‌.

ضروری است شهروندان تا بازگشت شرایط جوی پایدار، از انجام سفرهای غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند و به پویش در خانه بمانیم بپیوندند

احتمال ورود سیل به مترو وجود دارد؟

یکی از نگرانی‌های کنونی در شهری مانند تهران بروز سیل در مترو است. اینکه سیل وارد مترو و یا کارگاه‌های آن شود. رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال وقوع سیل در ایستگاهای مترو وجود دارد، گفت: نگرانی‌هایی در مورد احتمال آبگرفتگی در پنج ایستگاه مترو شامل ایستگاه‌های تجریش، قائم، نوبنیاد و … وجود داشت که قرار شد طی دو سه روز آینده از کیسه‌های شن در اطراف ورودی این ایستگاه‌ها استفاده شود. همچنین بنا شد تا پمپ‌های آب نیز در این ایستگاه‌ها و همچنین برخی دیگر از کارگاه‌های در حال ساخت پیش‌بینی شود.

هچمنین این مقام مسئول اعلام کرده که قرار است به زودی تصمیماتی درباره مقابله با ورود سیل به کارگاه‌ها مترو گرفته شود.

سیل کدام مراکز تهران را تعطیل کرد؟

تاکنون برخی از بوستان‌های تهران تعطیل شده و همچنین فعالیت برخی از واحدهای صنفی و تفریحی در حاشیه رودهایی مانند دربند، درکه و فرحزاد هم تعطیل شده است.

تهران در حالت آماده‌باش سه روزه است و آنگونه که رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران خبر داده قرار بوده اتوبان امام علی مسدود و بازارچه تجریش هم تعطیل شود که فعلا چنین دستوراتی صادر نشده و مسئولان احتمال بروز سیل در این مراکز را نداده‌اند.

این مساله در حالی است که سیل امامزاده داود هم پیش‌بینی نشده بود و آنگونه که پیش‌بینی‌های هواشناسی می‌گوید این سامانه بارشی سیل‌خیز حداقل تا روز یکشنبه نهم مرداد ماه تهران را تهدید می‌کند.

 

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر