خبر فوری:

عضوی که تا آخر عمر رشد می‌کند و شما را زشت می‌کند

بدن انسان پر از رمز و راز است. هر قسمت از بدن باعث شگفتی و تعجب ما می‌شود. از مغز انسان که به اندازه‌ یک لامپ ١٠واتی انرژی می‌گیرد تا قلب انسان که در طول عمر، به‌ طور متوسط ١٨٢‌میلیون لیتر خون پمپاژ می‌کند. آیا این اطلاعات توجه شما را جلب کردند؟ حال برخی از اعضا بدن انسان تا پایان عمر به رشد خودشان ادامه می‌دهند.

به گزارش عرشه آنلاین، بیشتر اعضای بدن انسان تنها تا سن مشخصی رشد می‌کنند و پس از آن روند بزرگ شدن قسمت‌های مختلف بدن متوقف می‌شود. اما در این میان رشد برخی از اعضا تا پایان عمر یعنی تا زمانی که قلب انسان می‌تپد ادامه دارد.

طبق تحقیقات دانشمندان رشد بینی هرگز متوقف نشده و تا آخرین لحظات عمر انسان رشد آن ادامه پیدا می‌کند. برخلاف بینی چشم پس از تولد دیگر رشد نمی‌کند و اندازه آن از زمانی که انسان متولد می‌شود تا هنگامی که می‌میرد ثابت است. گوش‌ها نیز دیگر اعضای بدن هستند که بی‌وقفه رشد می‌کنند.

نقش بینی در سلامتی

بینی نقش مهم و اساسی در دستگاه تنفسی انسان دارد و اولین قسمتی است که هوا از طریق آن وارد بدن می‌شود و اکسیژن لازم برای تنفس پس از انجام فرایندهای مشخص تامین می‌شود. معمولا مردان نسبت به زنان بینی بزرگ‌تری دارند و پزشکان معتقدند این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد چون مردان قدرت بدنی بیشتری دارند و انرژی بیشتری مصرف می‌کنند در نتیجه به حجم بیشتری از اکسیژن نیز نیاز دارند.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر