خبر فوری:

ایرادات مجلس از آیین نامه رتبه‌بندی معلمان اعلام شد

کمیسیون تطبیق ۴ ایراد از آیین نامه رتبه‌بندی معلمان گرفت

کمیسیون تطبیق ۴ ایراد از آیین نامه رتبه‌بندی معلمان گرفت.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: کمیسیون از آئین نامه دولت ۱۵ ایراد گرفت و سپس آن را به کمیسیون تطبیق مقررات و آئین نامه‌های دولت با مصوبات مجلس ارسال کرد. این کمیسیون چهار مورد از ایرادات کمیسیون را وارد دانسته است.

 علیرضا منادی سفیدان (رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی) در برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان گفت: رتبه‌بندی معلمان یک موضوع بسیار مهم و تخصصی است. بر اساس این لایحه قرار است جایگاه حدود یک میلیون معلم را مشخص و تعیین کنیم و در نتیجه یک کار تخصصی و سخت محسوب می‌شود. 

وی با اشاره به مراحل قانونی که لایحه رتبه‌بندی معلمان طی کرده و به تائید شورای نگهبان هم رسیده است، اظهار کرد: در ادامه آئین نامه آن در وزارت آموزش و پرورش نوشته شد و سپس در هیئت دولت ایراداتی به آن گرفته شد که وارد نبود. مجلس در این زمینه پیگیری کرد و بالاخره آئین نامه آن توسط دولت به بیرون داده شد. 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از وجود ایراداتی در آئین نامه دولت گفت و بیان کرد: کمیسیون از آئین نامه دولت ۱۵ ایراد گرفت و سپس آن را به کمیسیون تطبیق مقررات و آئین نامه‌های دولت با مصوبات مجلس ارسال کرد. این کمیسیون چهار مورد از ایرادات کمیسیون را وارد دانسته است. 

وی در عین حال از اجرایی شدن رتبه‌بندی بر اساس آئین نامه دولت خبر داد و افزود: در نهایت این لایحه در مسیر اجرا قرار دارد اما به دلیل حجم کار، کمی طولانی شده است و در واقع فقط ۱۰ الی ۱۲ روز دولت در ارسال آئین نامه و ابلاغ آن تاخیر کرد.

 نظر وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان 

 

بنابر اعلام وزیر آموزش و پرورش، کمیسیون تطبیق قوانین مجلس ایراداتی از آئین نامه اجرایی طرح رتبه بندی فرهنگیان وارد کرده بود که به زودی موانع اجرای این طرح رفع خواهد شد.

«یوسف نوری» وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که ایرادات نمایندگان مجلس به قانون رتبه بندی معلمان چه بوده و این قانون در حال حاضر در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: کمیسیون تطبیق قوانین مجلس ایراداتی از آئین نامه اجرایی گرفته بود که این ایرادات از طریق دولت به ما رسیده است و قرار است خیلی زود بررسی‌های نهایی برای برطرف شدن این ایرادات انجام شود.

نوری با بیان اینکه بررسی این ایرادات بسیار زودتر از زمان معمول نهایی خواهد شد؛ گفت: امیدواریم خیلی زود اطلاعات و مشخصات را در سامانه بارگذاری کنیم تا فرهنگیان در سامانه شرکت کنند.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد اختلافی با مجلس نداریم فقط در آئین نامه اجرایی که از سوی دولت اعلام شده بود کمیسیون تطبیق قوانین ایراداتی با آن گرفت که امیدواریم به زودی حل شود.

دیگر رسانه ها

  • ناشناس

    از نمایندگان محترم انتظار میرود پیگیر نظ ارت بر عملکرد دولت در بحث کنترل تورم باش ند. چون طبق قانون بودجه سال ۱۴۰۱ قرار بو د در صورت حذف کالایی از سبد ارز ترجیحی ، با مدیریت مناسب دولت ،مردم قادر به تهیه این کالاها به نرخ پایان شهریور ۱۴۰۰ باشن د.وکلای محترم ملت،در صورت عدم مطالبه عمل به همین بند قانونی از دولت،افزایش حقوق با هر محملی که باشد موثر نخواهد بود.

ارسال نظر