خبر فوری:

گرم‌ترین شهر ایران مشخص شد

مدیر‌کل هواشناسی استان ایلام با بیان اینکه دمای هوا امروز در شهر دهلران به ۵۱ درجه رسید، گفت: امروز این شهر گرم‌ترین شهر ایران بود.

سیروس نادری زرنه اظهار داشت: شهرستان دهلران در حال حاضر با ۵۱ درجه گرم‌ترین شهر کشور است و پیش‌بینی می‌شود دمای روز‌های آینده استان رو به خنکی برود.

 
مدیر‌کل هواشناسی استان ایلام گفت: پیش‌بینی‌های صورت گرفته این میزان دما امروز تا روز شنبه در شهرستان‌های جنوبی استان ایلام (مهران و دهلران) ثابت و از روز شنبه پیش رو شدت گرما علاوه بر این دو شهرستان در سایر شهرستان‌های استان نیز کاهش می‌یابد.

نادری زرنه در ادامه به شدت گرما و افزایش گرد و غبار و توده جدید ریزگرد‌ها به استان اشاره کرد و گفت: با توجه به وزش باد در منطقه احتمال شکل‌گیری و نفوذ توده گرد و غبار به استان وجود دارد و در صورت تشکیل و نفوذ، توده گرد و غبار به تناوب از امروز تا روز یکشنبه آینده در استان فعال خواهد بود. با توجه به بررسی نقشه‌های جوی میزان غلظت این توده زیاد نیست، اما با این وجود افت کیفی هوا و دید افقی را در پی خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان ایلام برای امروز و روز‌های باقیمانده هفته را سطح زرد اعلام کرد و گفت: توجه به ملاحظات این سطح و اقدام و عمل پیشگیرانه به ادارات و سازمان‌های امدادرسان و احاد مردم اطلاع‌رسانی شده است.

 

منبع: تسنیم

دیگر رسانه ها

ارسال نظر