خبر فوری:

حذف برخی از متقاضیان نهضت ملی مسکن صحت دارد؟ واکنش متقاضیان به اقساط بالای طرح

در صورتی که متقاضیان نهضت ملی مسکن بعد از سه بار پیامک، اقدامی برای واریز آورده صورت ندهند افرادی از لیست رزرو جایگزین آنها خواهند شد.

حذف برخی از متقاضیان نهضت ملی مسکن صحت دارد؟به نقل از ایسنا،‌ در صورتی که متقاضیان نهضت ملی مسکن بعد از سه بار پیامک، اقدامی برای واریز آورده صورت ندهند افرادی از لیست رزرو جایگزین آنها خواهند شد.

بسیاری از متقاضیان از رقم بالای واریزی ها گلایه مند و معترض هستند . بسیاری از آنان در پیام هایی گفته اند که در اخرین پیامک درخواست واریز ۴۰ میلیون تومان کرده اند ،  دولت رئیسی وعده ساخت مسکن با ۴۰ میلیون تومان داده بود اما الان فقط برای یک قسط این مبلغ را می خواهند آخر قشر ضعیف از کجا بیاورد ؟

این مطلب را سه روز قبل، علیرضا جعفری ـ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اعلام کرد. در عین حال او اخیرا گفته که متقاضیان نباید بی‌دلیل حذف شوند.

علیرضا جعفری در نشست قراردگاه نهضت ملی مسکن که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شده با تأکید بر اینکه حذف متقاضیان طرح نهضت ملی بدون دلیل موجه در هیچ یک از شرکت‌های تابعه قابل قبول نخواهد بود گفته است: در صورت وقوع این امر و اثبات اشتباه آن در هر یک از شرکت‌ها قطعا با کارگزار مربوطه برخورد خواهد شد.

 

نام‌نویسی در سامانه طرح‌های جامع حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام خواهد شد. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان خواهد بود و زمان ساخت پروژه ۱۸ تا ۲۴ ماه تعیین شده است.به طور کلی حدود ۵.۴ میلیون نفر برای طرح نهضت ملی مسکن نام نویسی کرده اند که ۳.۶ میلیون نفر تایید شده‌اند. ثبت نام مرحله‌ی هفتم از روز ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ در ۱۷ استان و ۱۶۳ شهر آغاز شده است.

 آخرین جزئیات طرح نهضت ملی مسکن

محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی: بیش از ۵.۶ میلیون نفر در۷ فاز اعلام شده در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند که بیش از ۹۰ درصد ثبت نام کنندگان پالایش شدند.

عمده ۱۰ درصدی که باقی‌مانده‌اند دو گروه هستند یعنی افرادی که از ۱۵ تیرماه ثبت‌نام کرده‌اند و افرادی که مشمول قانون حمایت از جمعیت می‌شوند.

به نقل از خبرنگاران‌جوان، حدود ۵۶۷ هزار واحد در حوزه مسکن شهری و حدود ۱۶۰ هزار واحد مسکن روستایی در حال ساخت است.

۳۳۳ هزار واحد نیز خود، مالک هستند و در مجموع یک و نیم میلیون واحد در این طرح در حال ساخت است.

از چهار میلیون واحدی که مورد تعهد است ۳.۲ میلیون مسکن شهری و مابقی روستایی است.

زمین یک میلیون و ۵۸۰ هزار واحد مسکونی کاملا مشخص و تامین شده است.

یک میلیون و ۳۸۰ هزار واحد اراضی است که برای الحاق به محدوده و یا شهرک در مراحل بررسی کاربری در استان ها است.

بیش از ۹۰ درصد اراضی ۴ ساله تا به امروز تامین شده است و می‌توان گفت که به طور عام مشکلی به اسم زمین نداریم.

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر