خبر فوری:

آخرین جزئیات پرونده سرقت از بانک ملی

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به تحویل سه متهم سرقت صندوق امانات بانک ملی به کشور آخرین جزئیات این پرونده را تشریح کرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به تحویل سه متهم سرقت صندوق امانات بانک ملی به کشور آخرین جزئیات این پرونده را تشریح کرد.

«سردار حسین رحیمی» فرمانده انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران از تحویل ۳ متهم پرونده سرقت از صندوق امانات بانک ملی به کشور ظرف این هفته خبر داد.

وی ادامه داد: رایزنی‌ها بین مقامات دو کشور انجام شده و تشریفات لازم انجام گرفته است.همچنین  ۳ متهم جدید هم شناسایی و دستگیر شده اند و این در حالی است که بالغ بر ۹۰ کیلوگرم طلا و جواهرات تحویل خزانه بانک ملی شده است.

وی خاطرنشان کرد: برخی از طلا و جواهرات کشف شده بسیار قدیمی بوده و قدمت بالایی دارند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: تصاویر همه اشیا کشف شده در سامانه بانک ملی قرار گرفته است و از امروز با حضور نماینده پلیس، نماینده دادستان تهران و نماینده بانک ملی اموال به مردم تحویل داده می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره  به طرح کاشف پلیس آگاهی در جمع خبرنگاران گفت: دومین مرحله طرح کاشف در سال جاری توسط همکارانم در پلیس آگاهی و پلیس امنیت اقتصادی به اجرا گذاشته شد.

وی ادامه داد: در این مرحله از کشف کاشف تعداد ۳۴۲ نفر از محکومان فراری، قاتلان، سارقان مسلح، متجاوزین به عنف و جاعلان دستگیر شدند.

رحیمی با اشاره به دستگیری سارقان گفت: ۷۷ نفر از این افراد، سارقانی بودند که در سرقت‌های مهم مانند گوشی قاپی و زورگیری شرکت داشتند. ۶۱ نفر در سرقت منزل، ۵۹ نفر در سرقت خودرو و موتورسیکلت و ۸۹ نفر در امر جعل و کلاهبرداری و ۲۹ نفر قاتل و سارق مسلح بودند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه در این مرحله از طرح کاشف ۲۷ نفر از محکومان فراری دستگیر شده اند، اظهار داشت: ۸ باند سرقت منزل، ۱۹ باند سرقت خودرو، ۷ باند کلاهبرداری و ۵ باند سرقت مسلحانه شناسایی و منهدم شدند.

وی خاطرنشان کرد: این سارقان و محکومان به هزار و ۵۸۸ سرقت اعتراف کردند.

سردار رحیمی همچنین با اشاره به  طرح ویژه پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: با توجه به نوسانات ارزی پلیس امنیت اقتصادی طرح‌های ویژه ای را به اجرا گذاشته است که در این طرح‌ها ۳۹ نفر از سرشبکه های مجازی و دلالان ارز دستگیر شدند.

وی ادامه داد: همچنین ۱۱ کانال تلگرامی که به سرعت قیمت ارز را بالا می‌بردند شناسایی و ادمین آنها دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ بیان کرد: ۷ نفر در رابطه با دریافت کنندگان ارز دولتی دستگیر شدند که تاکنون سه هزار میلیارد تومان ارز دولتی دریافت کرده بودند.

رحیمی بیان کرد: ۱۲ نفر از محکومان فراری، اخلال گران اقتصادی و ابربدهکاران بانکی نیز در این طرح دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه بالغ بر یک میلیارد و ۶۰۰ هزار قلم کالای قاچاق کشف شده است، گفت: ارزش کالای قاچاق مکشوفه در این طرح پلیس امنیت اقتصادی بالغ بر ۲۲۳ هزار میلیارد تومان است.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر