خبر فوری:

جزئیات جدید از حمله سایبری موساد به شهرداری

عضو شورای شهر تهران گفت: امیدواریم تا آخر هفته کلیه سامانه‌ها صد درصد فعال شوند. در حال حاضر هم سامانه اتوماسیون داخل شهرداری و همچنین یک سری از سامانه‌های شهرسازی فعال شده است.

یک عضو شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه چرا با گذشت نزدیک به یک هفته از حمله سایبری به سامانه‌های شهرداری همچنان مشکل برطرف نشده است، می‌گوید که حمله برنامه‌ریزی شده و گسترده‌ای صورت گرفته است. بر اساس اطلاعاتی که دارم همکارن‌مان در سازمان فاوا در تلاش هستند که یک به یک خدمات را بالا بیاورند. اولویت‌بندی هم با خدماتی بوده که شهروندان به طور مستقیم ارتباط دارند. او همچنین به سرقت بردن اطلاعات را هم تکذیب کرد.

مهدی بابایی درباره علت برطرف نشدن مشکل سامانه‌های شهرداری تهران، بیان کرد: «حمله برنامه‌ریزی شده و گسترده‌ای صورت گرفته است. بر اساس اطلاعاتی که دارم همکارن‌مان در سازمان فاوا در تلاش هستند که یک به یک خدمات را بالا بیاورند. اولویت‌بندی هم با خدماتی بوده که شهروندان به طور مستقیم ارتباط دارند. البته تعداد زیادی قابل بازیابی هستند و بالا آمده‌اند، ولی هرکدام از این خدمات باید جداگانه تاییدیه بگیرند. امیدواریم تا آخر هفته کلیه سامانه‌ها صد درصد فعال شوند. در حال حاضر هم سامانه اتوماسیون داخل شهرداری و همچنین یک سری از سامانه‌های شهرسازی فعال شده است.»

این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تکلیف اطلاعات به سرقت برده شده از این سامانه‌ها چه می‌شود، اظهار کرد: «هیچ اطلاعاتی به سرقت برده نشده است و من این موضوع را تکذیب می‌کنم.»/ انتخاب

دیگر رسانه ها

ارسال نظر