خبر فوری:

کلاهبرداری که 2 هزار نفر را فریب داد

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت یک کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد و گفت: بیش از ۲ هزار فقره کلاهبرداری توسط کارآگاهان در این پرونده کشف شده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت یک کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد و گفت: بیش از ۲ هزار فقره کلاهبرداری توسط کارآگاهان در این پرونده کشف شده است.

به گزارش عرشه آنلاین، سرهنگ علی‌ ولیپور گودرزی با اعلام خبر بازداشت یک کلاهبردار حرفه‌ای، در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی کلاهبرداری های متعدد در فاز یازدهم شهرک پردیس ، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره چهاردهم (معاونت مبارزه جعل و کلاهبرداری) پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت افزود: در تحقیقات ابتدایی کارآگاهان مشخص شد متهم از سال ۱۳۹۴ با تأسیس چند دفتر در مناطق شمال تهران اقدام به خرید و فروش واحدهای آپارتمان به ۲ هزار نفر در پردیس کرده اما آپارتمانی تحویل خریداران نداده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی پس از دریافت این اطلاعات مهم، با رصدهای اطلاعاتی گسترده هویت و مخفیگاه متهم اصلی پرونده را در شمال تهران شناسایی کردند.

وی تصریح کرد: بدین ترتیب تیمی از کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی بلافاصله وارد عمل شده، با کسب مجوزهای لازم قضائی راهی محل مورد نظر شدند و متهم را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

گودرزی افزود: متهم پس از انتقال به اداره آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری با شیوه و شگرد فروش واحدهای آپارتمان به شهروندان در فاز یازدهم شهرک پردیس اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ متذکر شد: اکثر مالباختگان پرونده با مراجعه به اداره چهاردهم پلیس آگاهی متهم را شناسایی کردند و از وی شکایت داشتند.

به گفته این مقام انتظامی، متهم برای کشف جرائم احتمالی و تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار دارد.

منبع: رکنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر