خبر فوری:

نامه اعتراضی کانون عالی کارمندان دولتی بازنشسته به افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان

کانون عالی کارمندان دولتی بازنشسته مشمول قانون تامین اجتماعی نوشت: تصمیم دولت در افزایش مستمری 10 درصدی مستمری بگیران سایر سطوح برخلاف ماده ۹۶ و مصوبه هیأت مدیره و هیأت امنای سازمان تامین اجتماعی صورت پذیرفته که محل تأمل است.

کانون عالی کارمندان دولتی بازنشسته مشمول قانون تامین اجتماعی در نامه‌ای نسبت به تصمیم هیأت دولت و افزایش ۱۰ درصدیِ حقوق بازنشستگان سایر سطوح اعتراض کرد. 

در بخش‌هایی از این نامه آمده است: «این تصمیم اقدام بی‌سابقه‌ای است که اولا از ابداعات بدون پشتوانه قانون و غیرمنصفانه دولت سیزدهم بوده و ثانیا برخلاف ماده ۹۶ و مصوبه هیأت مدیره و هیأت امنای سازمان تامین اجتماعی صورت پذیرفته که محل تأمل است. منطق حاکم بر این روش امدادی، حمایت اجتماعی از بازنشستگانِ حداقل بیمه‌پرداز با درآمد حداقلی است که اساسا حمایت از آنان برعهده دولت و حاکمیت است و افزایش پرداختی به بازنشستگان حداقل‌پرداز باید به گونه‌ای باشد که قانون رعایت شده باشد و تعرضی به درآمد و اندوخته دیگر بازنشستگان نشود که حقوق آنان حق‌الناس است. 

پر واضح است که دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه برای انجام برنامه‌ها و تعهدات حمایت اجتماعی خود می‌بایست از منابع دولتی برداشت و هزینه نمایند نه از منابع سازمان تامین اجتماعی چون درآمد و مصارف این سازمان و مدیریت صحیح آن براساس اصول و قواعد بیمه‌گری و عدالت بیمه‌ای است نه براساس برنامه‌های امدادی و حمایتی. که در این خصوص مقرر است به همان نسبتی که (تا ۷ برابر حداقل حقوق) از بازنشستگان در زمان اشتغال حق بیمه دریافت شده است متناسب با آن حق بازنشستگی به فرد بازنشسته پرداخت شود.»/ ایلنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر