خبر فوری:

باند خانوادگی کلاهبرداری در آبدانان منهدم شد

فرمانده انتظامی شهرستان آبدانان از شناسایی اعضای باند ۵ نفره خانوادگی که از طریق برنامه رسیدساز جعلی اقدام به کلاهبرداری ازمغازه‌داران آبدانانی می‌کردند، خبر داد.

سرهنگ سید مختار باویر اظهار داشت: تعدادی از کسبه‌های آبدانانی با شکایات مشابهی به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشتند ۳ نفر خانم ناشناس به مغازه آنان مراجعه و بعد از خرید کالا مدعی بوده که کارت عابر بانک خود را همراه نداشته و مبلغ معامله را از طریق همراه بانک پرداخت کردند، پس از آن با ارائه یک رسید پرداخت جعلی به فروشندگان اقدام به فریب آنها می‌کنند اما مالباختگان پس از گذشت چند ساعت متوجه شدند که وجهی به حساب آنها واریز نشده و از طریق رسیدساز جعلی مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

وی افزود: با توجه به حساسیت پرونده موضوع بصورت ویژه در دستور کار پلیس فتا آبدانان قرار گرفته و پس از انجام بررسی‌های لازم و اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا موفق به شناسایی تعداد ۵ نفر از افراد کلاهبردار شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان آبدانان تصریح کرد: با بررسی بعدی مشخص شد که متهمان از اعضا ی یک خانواده و ساکن یکی از استان مرکزی کشور بوده و دارای سوابق متعدد کیفری هستند که طی هماهنگی با مراجع قضائی مبالغ کلاهبرداری شده به حساب مالباختگان عودت داده شد.

این مقام انتظامی در پایان از شهروندان خواست تا سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را همواره فعال کنند تا با دریافت پیامک بانکی از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند./ مهر

دیگر رسانه ها

ارسال نظر