خبر فوری:

قیمت قبر در بهشت زهرا چقدر است؟ساخت قبور لوکس صحت دارد؟

معاون عروجیان سازمان بهشت حضرت زهرا (س) گفت: قیمت قبر در قطعات قدیمی تا ١٠ درصد برای امسال افزایش یافته است.

بحث‌های مختلفی درباره قیمت قبر در بهشت زهرا مطرح می‌شود. عده‌ای خبر از خانه‌های لوکس و خاص در گورستان تهرانی‌ها می‌دهند.قیمت قبر که هر سال با ۲۵ درصد افزایش مواجه می‌شد، امسال شیب ملایم‌تری داشت و در فازهای ۱ و ۲ با نرخ‌های رشد کمتری عرضه می‌شود. این در حالی است برخی شنیده‌ها از ساخت قبور لوکس در برخی آرامستان‌ها تهران حکایت دارد. آیا ماجرای قبرهای لوکس واقعیت دارد؟

به گزارش عرشه آنلاین،  معاون مجتمع عروجیان سازمان بهشت زهرا (س) تهران گفت: در سنوات گذشته در سه ناحیه با ۲۵ درصد افزایش واگذار می‌شد. اما امسال برای رعایت حال هم‌وطنان، این افزایش با شیبی ملایم‌تر اتفاق افتاد. در ناحیه یک، با ۱۰ درصد افزایش، در ناحیه دو با ۲۰ درصد و در ناحیه سه با ۲۵ درصد افزایش رو به رو بود. خدمات نیز با ۲۵ درصد افزایش قیمت به مردم شریف و داغ‌دار واگذار می‌شود.

روح‌ا… محسنی درباره برخی حواشی درباره خرید خانه ابدی توضیح داد: قیمت قبر تابع تصمیمات شورای اسلامی شهر تهران است. خانه ابدی لوکس و خاصی در این سازمان وجود ندارد و در هر سه ناحیه این سازمان، خانه‌های ابدی یکسان هستند.

این مقام مسئول در سازمان بهشت زهرا درباره قیمت قبر تشریح کرد: سال گذشته در قطعه یک تا ۱۱۲ قیمت هر خانه ابدی ۲۵ میلیون تومان بود که امروز ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. در ناحیه دو که از قطعه ۲۰۰ تا ۲۵۸ هست، هر طبقه ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در ناحیه سه که از قطعه ۳۰۰ تا ۳۲۸ هست، هر طبقه خانه ابدی حدود هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

بر اساس اعلام او در ناحیه سه قطعات عمومی وچود دارد که برای رعایت حال شهروندان است. یک طبقه به صورت رایگان و دو طبقه فوقانی با قیمت شش میلیون تومان واگذار می‌شود.

.روح الله محسنی با بیان اینکه تعرفه خدمات در بهشت حضرت زهرا(س) در شورای اسلامی شهر تهران بررسی و مصوب می‌شود، گفت: برخلاف سال‌های گذشته که لایحه قیمت قبور ۲۵ درصد افزایش پیدا می‌کرد در مصوبه جدید قیمت قبور با توجه به تدبیر مدیرعامل سازمان و حمایت شورای اسلامی شهر تهران فقط در فاز یک ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

او با تأکید بر اینکه مرجع صدور قیمت قبور، شورای اسلامی شهر تهران است، گفت: هزینه‌ای تحت عنوان دیوار چینی و بلوک گذاری از مراجعه کنندگان دریافت نمی‌شود و این موضوع کذب محض است.

منبع: هشمهری آنلاین

دیگر رسانه ها

ارسال نظر