خبر فوری:

هشدار درباره کلاهبرداری از جاماندگان یارانه جدید + عکس

رئیس پلیس فتا اصفهان در خصوص پیامک‌های جعلی تحت عنوان «ثبت نام یارانه جدید معیشتی» که موجب سرقت اطلاعات بانکی و برداشت از حساب افراد می‌شود، هشدار داد.

 سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: بعد از اعلام دولت مبنی بر واریز یارانه معیشتی به حساب سرپرستان خانوار، برخی از افراد سودجو با طراحی سایت‌ها و درگاه‌های جعلی، سعی دارند با شیوه‌های مختلف و بهره بردن از مهندسی اجتماعی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کنند.

 در این شیوه از کلاهبرداری، مجرمان با ارسال پیام از طریق پیامک، ایمیل، پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان «ثبت نام یارانه جدید معیشتی» کاربران را فریب داده و از تکمیل ظرفیت درخواست واجدین شرایط خبر می‌دهند.

این مقام انتظامی می گوید: این پیام‌ها حاوی لینک‌هایی هستند که کاربران را ترغیب می‌کنند با کلیک و ورود به صفحه یا سایت موردنظر، اطلاعات هویتی و بانکی خود را به‌صورت کامل ثبت کنند.

در فرآیند ثبت نام و ارائه اطلاعات جهت یارانه‌ها به دفاتر مجاز و معتبر پیشخوان خدمات دولتی مراجعه و از ورود به لینک‌ها و سامانه‌های متفرقه و نامعتبر و درج اطلاعات هویتی و بانکی خودداری کنید.

 شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه تماس تلفنی، پیامک یا لینک ارسالی برای ثبت نام یارانه، سهام عدالت و... موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، قسمت ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند./ باشگاه خبرنگاران

دیگر رسانه ها

ارسال نظر