خبر فوری:

علت نپذیرفتن توله یوزهای ایران توسط مادر مشخص شد

سازمان نجات حیوانات درباره توله یوز‌های «ایران» اعلام کرد: شیردهی به توله‌ها به صورت وارونه باعث شده شیر وارد ریه‌ها شده، یکی از آن‌ها تلف شود. در زمان سزارین توله‌ها بدون دستکش لمس شده‌اند؛ گرفتن بوی انسان علت نپذیرفتن فرزندان توسط مادر است.

سازمان نجات حیوانات درباره توله یوز‌های «ایران» اعلام کرد: شیردهی به توله‌ها به صورت وارونه باعث شده شیر وارد ریه‌ها شده، یکی از آن‌ها تلف شود. در زمان سزارین توله‌ها بدون دستکش لمس شده‌اند؛ گرفتن بوی انسان علت نپذیرفتن فرزندان توسط مادر است.

به گزارش عرشه آنلاین، مشاور دامپزشکی سازمان نجات حیوانات گفت: توله یوز‌های ایران در زمان سزارین بدون دستکش لمس شده‌اند و گرفتن بوی انسان باعث شده تا مادر فرزندانش را نپذیرد.

دکتر ایمان معماریان گفت: درباره علت سزارین یا زودتر از موعد به دنیا آمدن توله یوز پلنگ‌ها نمی‌توان نظر دقیقی داد، چون تمامی آزمایش‌ها و بررسی‌ها به صورت پنهان بوده است، اما ایراد وارد است که پایش و مانیتورینگ درستی در دوره آبستن یوزپلنگ مادر نشده و تمهیدات کافی صورت نگرفته است، در آخرین معاینه ایران این ماده یوز پلنگ در سلامت کامل قرار داشت و علائمی از سخت زایی در آن دیده نشده بود.

به گفته مشاور دامپزشکی سازمان جهانی نجات حیوانات، پس از مشاهده کالبد شکافی غیر اصولی توله یوز پلنگ محتمل‌ترین دلیل مرگ آن، تغذیه اشتباه توله است، به علت نداشتن علم کافی در شیردهی به توله‌ها به صورت وارونه، شیر وارد ریه‌های توله یوز شده و توله تلف شده است.

او گفت: توله یوز پلنگ‌ها در زمان سزارین بدون دستکش لمس شده‌اند و گرفتن بوی انسان به توله‌ها باعث شده تا مادر فرزندان خود را نپذیرد، تیم پزشکی و افرادی که برای سزارین و نگهداری از فرزندان ایران انتخاب شده اند، تاکنون یوزپلنگ ندیده اند، و به علت نداشتن دانش و تجربه کافی ابتدا جنسیت توله یوز را اشتباه تشخیص دادند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیگر رسانه ها

ارسال نظر