خبر فوری:

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس

رتبه بندی معلمان در جلسه یکشنبه هیأت دولت تأیید می‌شود

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت :رتبه بندی معلمان در جلسه یکشنبه هیأت دولت تأیید می‌شود

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح رتبه بندی معلمان موجب تلاش معلمان برای ارتقاء رتبه خود و به تبع آن افزایش کیفیت آموزش به دانش آموزان خواهد شد و معلمانی که ایستایی و رکود علمی داشته باشند، تنزل رتبه یافته و دیگر امکان حضور در چرخه آموزشی را نخواهد داشت.

علیرضا منادی عصر روز پنجشنبه، ۱۵ اردیبهشت در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه تصویب و اجرای این قانون تحول جدی و اساسی در خصوص وضعیت و جایگاه معلمان بود، افزود:ما دولت قبلی را متقاعد کردیم که لایحه‌ی رتبه‌بندی را به مجلس بیاورد و در مجلس نیز برای جلوگیری از پس گرفته شدن لایحه در دولت بعدی این لایحه را تنها با چهار رای مخالف تصویب کردیم.

منادی خاطرنشان کرد: لایحه‌ تقدیمی بسیار ضعیف بود و تنها برای ۵۰۳ هزار معلم تدوین شده بود و به‌همین دلیل لایحه را تغییر و به ۸۰۰ هزار معلم تعمیم دادیم و برای نو معلمان و بازنشستگان نیز این رتبه بندی لحاظ شد.

وی اضافه کرد: همچنین درصدهای گنجانده شده در لایحه نیز تغییر کرده و این قانون از ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ لازم الاجرا شده و بر این اساس معوقات و مابه التفاوت پرداختی‌های معلمان پس از اجرای طرح، از این تاریخ محاسبه و واریز خواهد شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از جمله تغییرات دیگری که در لایحه‌ی رتبه‌بندی تقدیمی به مجلس  اعمال شد می‌توان به افزایش حداقل ۲۵ درصدی حقوق و ایجاد نظام پرداخت مستقل برای فرهنگیان اشاره کرد.

وی همچنین گفت: سختی‌های بسیاری را در یک سال اخیر در خصوص این طرح متحمل شدیم؛ به‌طوریکه  از سوی برخی چهره‌ها و اشخاص مهم در بدنه‌ی مجلس و سایر قوا مقاومت‌های زیادی برای نهایی شدن آن وجود داشت؛ هر چند این مقاومت‌ها باعث شد قانونی جامع و مانع با چکش‌کاری‌های صورت گرفته به تصویب برسد و حقوقدانان و فقهای شورای نگهبان بیشترین کمک را در مسیر تحقق این مهم داشتند.

منادی ادامه داد: این آیین‌نامه از جمله گران‌بهاترین قانون تصویب شده در اوایل دولت سیزدهم و آخرین روزهای قرن چهاردهم بود که با پیگیری‌های مجلس و رفع ایرادات آن به هیأت دولت رفت و در نخستین جلسه هیأت دولت در یک هفته آینده تأیید  و در نهایت تا پایان خرداد ماه رتبه‌های معلمان تعیین و پرداختی‌های متناسب با آن صورت خواهد گرفت.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از واریز شدن ۵۰ هزار میلیارد تومان به  حساب معلمان با اجرای این قانون نیز خبر داد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص  حواشی مربوط به سفر خانواده‌ی رئیس مجلس به ترکیه نیز گفت: من وابسته به هیچ جناحی نیستم و همیشه مستقل بودم؛ لذا این حرف‌ها را به‌خاطر ملاحظات سیاسی نمی‌گویم اما اولا شرایط دختر آقای قالیباف به‌گونه‌ای بود که قطعا باید مادر نیز همراه او می‌آمد و در کنار دخترشان حضور می‌یافت و ثانیا اصلا نباید به‌خاطر یک موضوع تمامی خدمات مدیریتی آقای قالیباف را زیر سوال برده و به او تهمت بزنیم.

وی افزود: اگر موضوع خرید خانه در ترکیه نیز بررسی شده و صحت داشته باشد حتما باید برخورد شود چراکه مسئولین حق انجام چنین کاری را ندارند.

 

منبع: ایسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر