خبر فوری:

جزئیات کلاهبرداری ۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریالی زوج جوان از تبعه معلول خارجی

۲ کلاهبردار که از یک معلول جسمی ۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ میکائیل قهرمانپور رئیس پلیس آگاهی استان قم اظهارداشت: در پی مراجعه حضوری فردی تبعه خارجی با ویلچر و دارای معلولیت جسمی مبنی بر وقوع کلاهبرداری ۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریالی از وی توسط یک زوج جوان، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: شاکی بیان داشت فرد مذکور اعلام کرده خانم همراهش مقیم کشور آلمان بوده و قصد دارد ۹ هزار و ۵۰۰ یورو اسکناس نقد در داخل کیف را به وجه رایج ایران تبدیل کند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم گفت: متهمان با مانور متقلبانه اعلام می کنند در این معامله حداقل مبلغ ۴۰ میلیون ریال سود وجود داشته و اعتماد شاکی را جلب و یک کیف حاوی لوازم آرایش را به جای ۹ هزار و ۵۰۰ یورو اسکناس نقد به وی سپرده و پس از انتقال وجه به بهانه کار فوری از محل متواری می شوند.

سرهنگ قهرمانپور اضافه کرد: در ادامه کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی متهمان را شناسایی و دستگیر کردند، در نهایت نیز افراد دستگیر شده به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان تاکید کرد: شهروندان جهت پیشگیری از خرید ارزهای مجعول به افراد خبره و یا صرافی ها مراجعه نمایند./ رکنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر