خبر فوری:

شیوع هپاتیت کودکان در انگلیس

منابع خبری در انگلیس از شیوع هپاتیت در میان کودکان این کشور خبر دادند. طبق داده‌های آماری ۱۱۴ مورد ابتلا به این ویروس طی چهار هفته گذشته گزارش شده که منشاء آن مشخص نیست.

منابع خبری در انگلیس از شیوع هپاتیت در میان کودکان این کشور خبر دادند. طبق داده‌های آماری ۱۱۴ مورد ابتلا به این ویروس طی چهار هفته گذشته گزارش شده که منشاء آن مشخص نیست.

مقامات بهداشتی بریتانیا می‌گویند که دو کودک بر اثر ابتلا به هپاتیت به پیوند کبد نیاز دارند و ده‌ها نفر دیگر بیمار هستند. احتمال داده می‌شود که شیوع هپاتیت در نتیجه محدودیت‌های کرونایی باشد که از قرار گرفتن کودکان در معرض عفونت های رایج جلوگیری کرد.

اولین مورد هپاتیت کمتر از یک ماه پیش در اسکاتلند مشاهده شد و هشدار مقامات بهداشتی بریتانیا را به دنبال داشت که می‌گویند این ویروس در مدت سه ماه به میزان یک سال شایع شده است.

اکثر موارد در کودکان زیر ۵ سال دیده شده که در ابتدا دچار اسهال و حالت تهوع و بعداً دچار زردی شده‌اند. ادرار تیره، مدفوع خاکستری رنگ، خارش پوست، درد عضلانی، تب، بی حالی، از دست دادن اشتها و درد معده از دیگر علائم مشاهده شده است.

دانشمندان در انگلیس مشغول تحقیق در این زمینه هستند اما گفته می‌شود که این بیماری ممکن است توسط یک آدنوویروس، ایجاد شده باشد. کارشناسان می گویند قرنطینه - که نگرانی هایی را برای سلامت جسمی و روانی کودکان ایجاد کرد - ممکن است ایمنی کودکان را تضعیف و آنها را در برابر ویروس مستعدتر کرده باشد.

دکتر میرا چاند، مدیر عفونت‌های بالینی و نوظهور در آژانس امنیت بهداشت بریتانیا، در کنگره اروپایی میکروبیولوژی بالینی و بیماری‌های عفونی در لیسبون اظهار داشت که خردسالان از آن جهت به این ویروس آلوده می‌شوند زیرا در دوران همه‌گیری در معرض بیماری‌ها قرار نگرفته‌اند.

هپاتیت در ۱۲ کشور مختلف از جمله ایالات متحده، ایرلند و اسپانیا مشاهده شده و تا کنون جان یک کودک را گرفته است. برخی کارشناسان بهداشتی نسبت به ارتباط این بیماری با تزریق واکسن کرونا ابراز نگرانی کرده اما مقامات رسمی انگلیس این مساله را رد کرده‌اند. 

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر