خبر فوری:

چرا رنگ زاینده رود تغییر کرد؟

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان درباره وجود لکه‌هایی بر آب زاینده‌رود و تغییر رنگ آب در منطقه فلاورجان، گفت: لکه‌های موجود بر روی زاینده‌رود رفع شده و اکنون منتظر نتیجه نمونه آزمایشات آب منطقه‌ای هستیم و البته آب شرب سالم است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان درباره وجود لکه‌هایی بر آب زاینده‌رود و تغییر رنگ آب در منطقه فلاورجان، گفت: لکه‌های موجود بر روی زاینده‌رود رفع شده و اکنون منتظر نتیجه نمونه آزمایشات آب منطقه‌ای هستیم و البته آب شرب سالم است.

به گزارش عرشه آنلاین، منصور شیشه‌فروش درباره مشاهده برخی لکه‌های چربی در آب زاینده‌رود در شهرستان فلاورجان، اظهار کرد: امروز گزارشی مبنی بر وجود لکه‌هایی کف آلود بر روی اب زاینده‌رود در منطقه فلاورجان داده شد که بلافاصله عوامل آب منطقه‌ای و آزمایشگاه این شرکت به این منطقه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه نمونه‌برداری از آب زاینده‌رود و لکه‌های موجود انجام شده است، افزود: اگرچه این لکه‌ها چربی و یا روغن نیست، اما در حال بررسی است و اکنون وجود لکه‌های کف‌آلود در زاینده‌رود در منطقه فلاورجان رفع شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: گروه‌های گشت و بازرسی آب منطقه‌ای براساس نوع مواد موجود در رودخانه، در حال بررسی تغییر رنگ آب زاینده‌رود در منطقه فلاورجان هستند.

وی البته تاکید کرد: در سوابق گذشته این گونه بوده که بعضاً تانکری ته مانده پساب‌های خود را وارد زاینده‌رود می‌کرد و احتمال می‌رود لکه‌های بر روی آب زاینده‌رود، مواد شوینده‌ای باشد.

شیشه فروش تصریح کرد: خوشبختانه لکه‌های موجود بر روی زاینده‌رود رفع شده است و اکنون منتظر نتیجه نمونه آزمایشات آب منطقه‌ای هستیم.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه اکنون آب شرب این منطقه و اصفهان از لحاظ سلامت مشکلی ندارد، گفت: تنها در یک مقطعی رنگ زاینده‌رود تغییر کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان درباره رسیدن این لکه‌ها بر روی زاینده‌رود به اصفهان، اظهار کرد: حجم این مواد و لکه‌ها بسیار کم بوده و به اصفهان نمی‌رسد و مورد خاصی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: به طور قطع این لکه‌ها مواد نفتی و روغنی نبوده است.

شیشه فروش درباره کیفیت آب شرب اصفهان با توجه به ذخیره اندک سد زاینده‌رود، اظهار کرد: در حال حاضر تیم بررسی کیفی آب از خود شرکت آب منطقه‌ای در محل سد زاینده‌رود، رودخانه، کانال‌ها و چاه‌ها حضور دارند و نسبت به بررسی سلامت آب اقدام می‌کنند، همچنین مرکز بهداشت، آزمایشگاه آب فاضلاب و محیط زیست، منابع آب را از نظر بهداشتی و سلامت آن بررسی و پایش می‌کنند.

وی با تاکید بر سلامت آب شرب اصفهان، افزود: سد زاینده‌رود و میزان ورودی و خروجی و حجم آب آن همواره توسط شرکت آب منطقه‌ای پایش می‌شود.

منبع: ایسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر