خبر فوری:

هشدار درباره آغاز پیک هفتم کرونا در کشور

معاون دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی می‌گوید اگر دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشود، وارد پیک جدید کرونا خواهیم شد.

دکتر احسان ریخته‌گر گفت: تغییر وضعیت رنگی کرونا در برخی شهرها، به علت مسافرتها، دید و بازدید‌ها و رفت و آمد‌های عید نوروز و نیز بازگشایی مدارس طی دو هفته اخیر می‌باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی می گوید: باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ازدیاد رنگ‌های قرمز در استان جلوگیری کنیم.

وی اعلام کرد: تعداد بستری کرونایی زیادی در استان وجود ندارد.

ریخته گر توصیه کرد: زدن ماسک بخصوص توسط کودکان در مدرسه جدی گرفته شود تا کودک در مدرسه آلوده نشود و این آلودگی را به خانواده نیز منتقل نکند.

معاون بهداشتی دانشگاه آذربایجان غربی یادآور شد: روی سخن من آموزگاران و معلمین می‌باشند که می‌توانند بر نحوه زدن ماسک کودکان نظارت نموده و آموزش‌های لازم را در این خصوص به دانش آموزان ارائه نمایند.

به گفته این مقام دانشگاهی با قرمز شدن شهر‌ها امکان ورود به موج هفتم وجود دارد و تا بحال ما گرفتار شش موج شدیم و با قرمز شدن شهرها، احتمال ورود به موج هفتم وجود دارد و بعضی از کشور‌های جهان هم اکنون وارد پیک شدند و ما نیز اگر دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنیم، وارد موج جدید کرونا خواهیم شد.

وی یادآور شد: اخیرا استقبال از واکسیناسیون خیلی کم شده و سوء تبلیغاتی که در فضای مجازی علیه واکسن توسط افراد بی اطلاع انجام می‌شود باعث ساده انگاری کرونا شده است و با تصور اینکه کرونا کشندگی سابق را ندارد از واکسیناسیون کمتر استقبال می‌نمایند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: اکنون کلیه واکسن‌های علیه کرونا در استان وجود دارد و عدم دریافت واکسن طغیان مجدد بیماری را بدنبال خواهد داشت.

بر اساس رنگ بندی اعلامی در ابتدای هفته جاری، دو شهر پلدشت و شاهیندژ قرمز، دو شهر چایپاره و خوی نارنجی، چهار شهر تکاب، بوکان، مهاباد و سردشت آبی و نه شهر نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند./ باشگاه خبرنگاران

دیگر رسانه ها

ارسال نظر