خبر فوری:

جزئیات جدید از ماجرای دیوار کشیدن درب خانه یک خانواده گلپایگانی و حبس معلم در خانه

شهردار گلپایگان درباره انتشار فیلمی از کشیدن دیوار برابر یک واحد مسکونی توضیحاتی ارائه کرد.

به تازگی ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده است که بر اساس حکم مراجع قضایی و به دلیل اختلاف ملکی، برابر یک واحد مسکونی در شهرستان گلپایگان  دیوار کشیده شده و ساکنان این واحد مسکونی که حاضر به ترک خانه نیستند پشت دیوار حبس شده‌اند.

پیمان شکر زاده شهردار گلپایگان  گفت: خطا از اداره ثبت اسناد است نه شهرداری؛ برای حل اختلاف بین ۲  شهروند گلپایگانی طرح تفصیلی را به شورا ارائه دادیم که ۴ متر زمین که محل اختلاف آن‌ها است را خریداری و به شکل کوچه برای عبور و مرور درآوریم.

بیشتر بخوانید: شهرداری اعضای یک خانه را حبس کرد! / ویدئو

او گفت: ماجرای پیش آمده اختلاف شخصی و ملکی است و  این اختلاف در ۱۲ سال گذشته آنقدر بالا گرفته که پای مرجع قضایی به میان کشیده  و رای مسدود کردن تنها راه خروجی خانه صادر شده است تا ساکنان نتوانند وارد زمین همسایه مجاور شوند.

شهردار گلپایگان می‌گوید: متشاکی پروانه ساخت دارد، اما شاکی که خانه‌اش قدمت ۶۰ ساله دارد اصلا پروانه ساخت ندارد، برای تصویب طرح تفصیلی و خرید این ملک مورد اختلاف نیازمند مصوبه شورا هستیم که هنوز شورا نظری اظهار نظری در این ارتباط نکرده است.

از سوی دیگر بهرام دلاور که با حکم دادگستری مقابل منزلش دیوار کشی شده بود و ۲۴ ساعت  با خانواده اش در منزل حبس بود گفت:  مسئولان  دادستانی بخشی از دیوار را تخریب کردند تا امکان خروج افراد از منزل فراهم شود. از ۱۲سال گذشته این پرونده باز است در حالی که نظر دادستانی تخلف شهرداری و اداره کل ثبت اسناد است.

او گفت: تنها پاسخ شهرداری به ما این است که متراژ زمین محل اختلاف در قالب طرح تفصیلی شهر قابل حل است، اما شورای شهر با اولویت ندانستن موضوع تاکنون زیر بار آن نرفته است.

دلاوری گفت: با پیگیری صورت گرفته، شهرداری پیشنهاد داده است این اختلاف را بایداز طریق ماده ۱۰۰ یا ماده ۸ حل کرد.

به گفته او  عرض زمین ۱۰ متر است و ۴ متر آن باید کوچه شود که در دادگستری می‌گویند باید تعهد بدهید که این کوچه در تملک شما نیست تا شاکی رضایت بدهد، در حالی که من تنها یک مسیر برای خروج از منزل می‌خواهم.

به دلیل اختلاف بین صاحبان ۲ واحد مسکونی همجوار و مراجعه به مراجع قضایی، ماموران دستگاه قضایی با چندین مرتبه اخطار از ساکنان منزل متشاکی می‌خواهند که خانه را ترک کنند و قانون دیوار چینی صورت بگیرد، اما ساکنان از منزل بیرون نمی‌روند و حکم در همان حالت اجرایی می‌شود.

در پی انتشار کلیپ این ماجرا در فضای مجازی، دیوار یاد شده تخریب شده است./ باشگاه خبرنگاران

دیگر رسانه ها

ارسال نظر