زمان اعلام نتایج قطعی امتحانات نهایی اعلام شد + نحوه اعتراض به نمره

زمان انتشار نتایج امتحانات نهایی دانش‌آموزان اعلام شد

زمان اعلام نتایج قطعی امتحانات نهایی اعلام شد + نحوه اعتراض به نمره

رئیس مرکز ارزش‌یابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش زمان انتشار نتایج امتحانات نهایی دانش‌آموزان و همچنین زمان و نحوه اعتراض به نمره و رسیدگی به آن را اعلام کرد.

به گزارش عرشه آنلاین؛محسن زارعی رئیس مرکز ارزش‌یابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش با بیان اینکه نتایج امتحانات نهایی روز شنبه ۱۶ تیر اعلام می‌شود، گفت: برگه‌های پاسخ‌ دانش‌آموزان در حال تصحیح است و تصحیح به میزان خوبی رسیده، استان‌ معین تعیین شده و استان‌هایی که دبیرخانه راهبری کشوری‌شان در آنجا مستقر هستند، تولیت کار تصحیح اوراق را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه در تصحیح از گروه‌های آموزشی و همکاران خبره استفاده کرده‌ایم، افزود: پیش‌بینی می‌شود تا روز جمعه کارها انجام و نهایی شود و روز شنبه ۱۶ تیر نیز نتایج اولیه امتحانات اعلام شود.

زمان و نحوه اعتراض به نمره و رسیدگی به آن

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش‌آموزان و شرکت‌کنندگان بعد از دریافت نتایج بلافاصله می‌توانند درخواست بررسی مجدد (اعتراض) دهند ادامه داد: اگر دانش‌آموزی نسبت به نمره رضایت نداشت و احساس کرد نمره بهتری کسب می‌کند، می‌تواند درخواست تصحیح مجدد دهد. مصحح چهارم مستقل از تصحیح قبلی کار تصحیح را انجام می‌دهد و نظرش نظر برتر است.

زارعی با بیان اینکه فرد بداند که با این درخواست، مصحح ممکن است نمره قبلی را کاهش یا همان را تایید یا افزایش دهد، گفت: اگر دانش‌آموز یقین دارد با توجه به راهنمای تصحیح که منتشر شده نمره بیشتری باید به برگه تخصیص یابد، این درخواست را بدهد. بلافاصله بعد از درخواست، پاسخ‌برگ به مصحح داده می‌شود و ممکن است همان روز کار تصحیح انجام و همان روز بازخورد و نتیجه اعلام شود.

وی با بیان اینکه تا روز ۲۰ تیرماه همه دانش‌آموزان فرصت دارند همزمان هم کارهای اعتراض را انجام دهند و هم نتیجه‌ نهایی به آن‌ها اعلام شود، افزود: در تلاشیم به محض اینکه نمره دانش‌آموزان نهایی شد، با پیامک به آن‌ها اطلاع‌رسانی شود.

۱۸۰۰ پرونده تقلب در امتحانات نهایی

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش با بیان اینکه حدود ۱۸۰۰ پرونده به هیأت بدوی ارسال شده که تخلفات شامل همراه داشتن یادداشت، نگاه کردن پاسخ‌برگ کنار دستی و تخلف شدید مانند انتشار سوال از سوی شرکت کنندگان است ادامه داد: طبق قانون، مشارکت در انتشار سوال و فعالیت شبکه‌ای کردن عواقب خیلی شدیدی از جمله از ۳ تا ۱۰ سال محرومیت برای دانش‌آموز تصمیم گیری می شود و هیئت بدوی معمولا در این مورد خیلی سخت‌گیری می‌کند. سعی می‌شود از ظرفیت قانون برای جلوگیری از انتشار تخلفات استفاده شود.

شناسایی عاملان ۴۲ انتشار سوال در کل کشور

زارعی با بیان اینکه ۴۲ انتشار سوال در کل کشور انجام شد که افراد شناسایی شدند، اظهار کرد: پرونده تخلفات در هیأت بدوی در حال بررسی است و هیأت، آرای سختگیرانه‌ای خواهد داشت به جهت اینکه فعالیت این افراد بر اساس فریب‌هایی که خورده‌اند شبکه‌ای بوده و این فعالیت با علم و از سر ناآگاهی نبوده، هرچند برخی فریب خوردند اما به اعتماد عمومی آسیب زده‌اند و به همین جهت با استناد به قانون هیأت، برخورد شدیدی با این افراد خواهد داشت.

منبع: ایسنا

منبع: ايسنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 144505

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر