قتل ناموسی فجیع در یک باغ ویلا در مشهد

عامل جنایت مسلحانه دریکی از باغ ویلا‌های شهرستان کلات با تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در مشهد دستگیر شد و راز شلیک مرگبار را فاش کرد.

قتل ناموسی فجیع در یک باغ ویلا در مشهد

عامل جنایت مسلحانه دریکی از باغ ویلا‌های شهرستان کلات با تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در مشهد دستگیر شد و راز شلیک مرگبار را فاش کرد.

به گزارش عرشه آنلاین؛ دقایق اولیه بامداد روز گذشته، زنگ تلفن پلیس ۱۱۰ در شهرستان کلات به صدا درآمد و خبرجنایتی وحشتناک، نیرو‌های انتظامی را به تکاپو انداخت. طولی نکشید که با دستور سرهنگ «حیدر بیگی» (فرمانده انتظامی کلات) گروهی از افسران پلیس آگاهی عازم یکی از باغ ویلا‌های اطراف شهرستان شدند و بر وقوع جنایت مسلحانه در باغ ویلا مهر تایید زدند.

یکی از باغداران محلی به نیرو‌های انتظامی گفت: هرچه با تلفن همراه «محمد-پ» تماس گرفتم پاسخم را نداد به همین دلیل نگران شدم و به باغ ویلایش آمدم که با صحنه دلخراش مرگ او در خانه باغ روبه رو شدم و بلافاصله با پلیس تماس گرفتم.

لحظاتی بعد عوامل انتظامی با حفظ صحنه جرم، مراتب را به قاضی هاشمی (بازپرس دادسرای عمومی وانقلاب کلات) اطلاع دادند و بدین ترتیب با حضور مقام قضایی در محل وقوع جنایت، تحقیقات گسترده‌ای در این باره آغاز شد.

بررسی‌های مقدماتی حاکی از آن بود که مرد ۵۵ ساله با شلیک از سلاح شکاری به قتل رسیده است؛ بنابراین در اولین مرحله از اقدامات جنایی، گوشی تلفن همراه مقتول مورد واکاوی‌های تخصصی قرارگرفت و سرنخ‌هایی به دست آمد که نشان می‌داد مرد آشنایی با او قرارملاقات داشته است.

در حالی که بررسی‌های قضایی به سپیده دم کشیده بود، ماجرای پیامک و تماس مشکوک در گوشی تلفن «محمد-پ» (مقتول) به عنوان اولین فرضیه جنایی زیر ذره بین تحقیقات رفت و این گونه پیگیری‌های تخصصی این جنایت هولناک با صدور دستوری ویژه از سوی سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) به کارآگاهان ورزیده اداره جنایی استان واگذارشد.

عقربه‌های ساعت حدود ۴ بامداد را نشان می‌دادند که گروه تخصصی کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ محمدهمتی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی)، جلسه کارشناسی تحلیل جرم را با راهنمایی‌های رئیس پلیس آگاهی تشکیل دادند و دقایقی بعد با همکاری فنی کارشناسان اداره اطلاعات جنایی، موفق شدند مخفیگاه عامل جنایت مسلحانه را درمنطقه خواجه ربیع مشهد شناسایی کنند؛ بنابراین چندگروه عملیاتی به سمت بولوار بهمن و پارک‌های اطراف اعزام شدند چرا که احتمال می‌رفت عامل جنایت به منزل شخصی خودش نرود.

عملیات ردزنی و تعقیب و مراقبت چندین ساعت به طول انجامید و درنهایت مشخص شد مرد ۵۰ ساله (متهم) به سوی منزل خودش در خیابان بهمن ۴ درحرکت است. بی درنگ رمز عملیات در بیسیم‌های کارآگاهان پیچید و منطقه در حالی به قرق کارآگاهان پوششی درآمد که متهم به قتل وارد کمین نیرو‌های آگاهی شده بود، اما آنان هیچ اقدامی را انجام ندادند تا این که «علی جمعه-ع» به داخل منزل مسکونی اش رفت.

 در این هنگام کارآگاهان با کسب مجوز‌های قضایی از قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) از در و دیوار منزل بالا رفتند و متهم به جنایت مسلحانه را درحالی به دام انداختند که او شوک زده فقط به کارآگاهان می‌نگریست و باور نمی‌کرد در کمتر از ۱۲ ساعت شناسایی و دستگیر شود.

دقایقی بعد افسران ورزیده اداره جنایی سلاح شکاری تک لول را نیز از زیر تخت خواب منزل متهم بیرون کشیدند و او را به مرکز پلیس آگاهی انتقال دادند.

عامل این جنایت مسلحانه که هنوز در بهت و حیرت مانده بود، در اعترافات خود به کارآگاهان گفت:از همان دوران کودکی از فحاشی وتوهین‌های ناموسی متنفر بودم ولی متاسفانه گاهی با این توهین‌های زننده روبه رو می‌شدم. من زندگی خوبی داشتم ولی از ۳ سال قبل زندگی ام به هم ریخت. پسرم سرمایه کسب وکار می‌خواست و همسرم نیز طلاق گرفت.

 آن زمان من در باغ ویلای «محمد-پ» کارگری می‌کردم و امور مربوط به باغ را انجام می‌دادم تا این که «محمد» تهمت سرقت ۶ راس بز را به من زد و کارمان به دادگاه کشید و من ۲۰ میلیون تومان وسایلم را برای رضایت گرفتن از او فروختم و از همان زمان کینه اورا به دل گرفتم تا این که ۲ روز قبل «محمد-پ» با من تماس گرفت و با توهین ناموسی مدعی شد که چرا اقساط وام ۴۰۰ هزار تومانی را نپرداخته ام! من هم با همین جمله عصبانی شدم و از او پرسیدم که الان کجاست؟ او هم گفت در باغ کلات است.

من هم بلافاصله اسلحه شکاری را درون کیسه‌ای گذاشتم و با خودرو‌های سواری خودم را به کلات رساندم وبه طرف باغ ویلای او رفتم. پشت یکی از درختان پنهان شدم و زمانی که او مشغول کار در باغ بود، ناگهان ماشه سلاح را فشردم وبی درنگ از آن جا گریختم. دوباره اسلحه را در کیسه گذاشتم و به مشهد آمدم که توسط کارآگاهان دستگیر شدم ولی فکر می‌کردم او فقط مجروح شده است.

تحقیقات افسران زبده اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای ریشه یابی این جنایت تکان دهنده و ادعا‌های متهم درحالی ادامه دارد که بررسی‌های دقیق‌تر نشان داد: «محمد-پ» (مقتول ۵۵ ساله) بعد از اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای به داخل خانه باغ رفته، اما مدتی بعد به دلیل خونریزی و عوارض ناشی از اصابت گلوله جان خود را از دست داده است.

منبع: رکنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 143950

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر