وضعیت ایران پس از ۴ سال بالاخره نرمال شد

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: بعد از ۴ سال کم بارشی، میانگین بارش کشور به نرمال بلند مدت رسید و وضعیت فعلی آبی کشور مطلوب است.

وضعیت ایران پس از ۴ سال بالاخره نرمال شد

خبرگزاری صداوسیما: رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: بعد از ۴ سال کم بارشی، میانگین بارش کشور به نرمال بلند مدت رسید و وضعیت فعلی آبی کشور مطلوب است.

رئیس سازمان هواشناسی کشور در ساری گفت: تا امروز کمتر از یک میلیمتر نسبت به بارشهای بلند مدت کمبود داریم و بعد از ۴ سال کم بارشی، میانگین بارش کشور به نرمال بلند مدت رسید.

تاج بخش افزود: وضعیت فعلی آبی کشور مطلوب است اما با توجه به ناپایدار بودن شرایط، مدیریت منابع آبی همچنان مهم است.

او با اشاره به گرمایش و تغییر اقلیم کره زمین بویژه در غرب آسیا گفت: ایران بیشترین تنش آبی را در این منطقه دارد و تا منابع آب زیرزمینی کشور به شرایط مطلوبی نرسد همچنان خطر خشکسالی گسترده ایران را تهدید می کند.

رئیس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه ۸۰ درصد تجهیزات هواشناسی از خارج وارد می شود افزود: با همراهی معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری از سال ۱۳۹۹ و در راستای فرمایشات رهبر معظم رهبری در رابطه با بومی سازی با چند شرکت دانش بنیان قرار داد ساخت تجهیزات کاربردی و مهم هواشناسی مانند رادارها، تجهیزات اندازه گیری دیدرویه باند برای حوزه هوانوردی و تجهیزات مرتبط با سنجش خاک و گرد و غبار منعقد شد.

تاج بخش با بیان اینکه مرکز تخصصی هواشناسی کشاورزی سال آینده در مازندران به بهره برداری می رسد، افزود: راهبرد سازمان هواشناسی تخصصی کردن مبحث پیش بینی هواشناسی است و در این راستا پژوهشکده این سازمان در یک سال آینده یک مرکز تحقیقات راهبردی برای هواشناسی کشاورزی در استان راه اندازی می کند.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 143290

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر