طرح جدید آموزش و پرورش برای دانش آموزان

وزیر آموزش و پرورش: یک روز در هفته «روز بدون کیف و کتاب» نامگذاری می‌شود

طرح جدید آموزش و پرورش برای دانش آموزان

 وزیر آموزش و پرورش گفت: در نظر داریم در دوره دبستان، یک روز در هفته را به عنوان «روز بدون کیف و کتاب» نامگذاری کنیم.

 رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش،  در شبکه آموزش، اظهار کرد: به دنبال این هستیم که یک روز در هفته را در دوره دبستان به نام «روز بدون کیف و کتاب» نامگذاری کنیم.

وی ادامه داد: این طرح را در شورای عالی آموزش و پرورش بررسی خواهیم کرد و ان‌شاءالله مصوبه آن را می‌گیریم؛ البته آموزش و پرورش وسیع است و برنامه‌ها در ابتدا در بخش کوچک اجرا شده و گسترش می‌یابد؛ در اجرای نظام دوری هم که ۱۲ سال اجرا نشده بود، با ۶۴۰ مدرسه در سال‌جاری شروع شد و به تدریج توسعه می‌یابد.

وزیر آموزش و پرورش از والدین خواست همانطور که به دانش‌آموزان کلاس اولی و سه سال اول دبستان توجه می‌کنند، به فرزندان سال بالاتر خود توجه کنند و با اولیای مدرسه در ارتباط باشند.  

وی با اشاره به طرح بخشنامه ممنوع در مدارس، گفت: در بخش پرورشی، یک بخشنامه فراگیر ابلاغ شد و قرار است مدارس خودشان فعالیت کنند و در بقیه بخش‌های آموزش و پرورش هم اقدام می‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر جذب استعدادهای برتر دانش‌آموزی در دانشگاه فرهنگیان، افزود: بر اساس آیین‌نامه جذب استعدادهای برتر ملی در حوزه‌های آموزشی، پرورشی، قرآنی و تربیت‌بدنی، باید سازمان امور استخدامی، ۱۰ درصد استخدام‌ها را به این امر اختصاص دهد که پیگیر آن هستیم.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 112866

اخبار سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر