خبر خوش معاون رئیسی درباره معضل کمبود معلم

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از رفع معضل کمبود معلم برای سال تحصیلی آینده خبر داد.

خبر خوش معاون رئیسی درباره معضل کمبود معلم

افزایش جذب معلم برای سال تحصیلی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از رفع معضل کمبود معلم برای سال تحصیلی آینده خبر داد.

به گزارش عرشه آنلاین، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از افزایش جذب معلم برای سال تحصیلی آینده خبر داد.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره اقداماتی که قرار است برای کمبود معلم در آموزش و پرورش انجام شود، اظهار داشت: کمبود معلم از سال ۹۳ به بعد به دلیل بی‌توجهی به دانشگاه فرهنگیان اتفاق افتاد و این دانشگاه به میزان کافی دانشجو معلم پذیرش نکرد.

وی افزود: دولت سیزدهم به مسئله معلمان ویژه‌ اهمیت می‌دهد و در این راستا، سال گذشته موضوع رتبه‌بندی معلمان را به نتیجه رساندیم. هر چند که این حوزه ضعف‌هایی هم داشت اما کار بر زمین مانده‌ای بود که در این دولت انجام شد.

سال آینده کمبود معلم نخواهیم نداشت

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه در آغاز امسال با مسئله جبران کمبود معلمان مواجه بودیم، یادآور شد: اکنون با استخدام و گزینش معلمان جدید، مسئولان آموزش و پرورش وعده دادند که کمبودها را برطرف کنند و از اکنون برنامه‌ریزی و تلاش شود تا مهر سال آینده با این مشکلات مواجه نباشیم.

حسینی درباره افزایش ظرفیت جذب معلم در سال آینده گفت: قرار است جذب برای سال آینده افزایش یابد همچنین در این ۲ سال اخیر هم تعداد مجوزهایی که به آموزش و پرورش داده شد، چندین برابر سال‌های گذشته بود اما با توجه به کمبود سال‌های گذشته و اینکه تعداد قابل توجهی از معلمان بازنشسته شده‌اند، امسال این مشکل ایجاد شد.

وی اظهار امیدواری کرد با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت می‌گیرد و تدابیری که اندیشیده شده فرصتی فراهم شود تا بازنشستگان به خدمت خود ادامه دهند تا نیروهای جدید جذب شوند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به این‌ پرسش که آیا ظرفیت استخدام سال آینده مشخص شده است یا نه گفت: این را سازمان امور اداری و استخدامی در توافق با آموزش و پرورش اعلام می‌کنند. / ایرنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 112226

اخبار سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر